Policjanci uratowali niepełnosprawne osoby z płonącego busa

Policjanci uratowali niepełnosprawne osoby z płonącego busa
St. sierż. Adrianna Kowalewska i sierż. szt. Arkadiusz Wernerowski
Fot. KMP Olsztyn

Tragicznie mogła się zakończyć dla dwojga niepełnosprawnych osób. Bus, w którym bezdomni kobieta i mężczyzna spali, nagle stanął w płomieniach. Na szczęście z pomocą przyszli policjanci.

W czwartek w nocy policjanci z oddziału prewencji - st. sierż. Adrianna Kowalewska i sierż. szt. Arkadiusz Wernerowski - zauważyli w pobliżu targowiska miejskiego płonące auto. Był to bus dostawczy marki Volkswagen LT. Gdy dotarli na miejsce, obok busa zobaczyli roztrzęsioną kobietę, która, jak się okazało, była niewidoma. Wyjaśniła, że pojeździe jest jeszcze mężczyzna, który ze względu na uraz nogi, nie mógł samodzielne wydostać się na zewnątrz.

Z pomocą przyszli policjanci, którzy wydostali 50-latka z płonącego auta. Na miejsce wezwano straż pożarną i ratowników medycznych. Ryzyko, że ogień szybko będzie się rozprzestrzeniał, było duże, bo w pobliżu znajdowały się inne samochody.

Funkcjonariusze ustalili, że kobieta i mężczyzna są bezdomnymi, którzy spali w busie. W pewnym momencie 58-latka poczuła duszący dym i wyszła z volkswagena, ale nie była w stanie pomóc swojemu towarzyszowi. Oboje trafili do szpitala.

Olsztyńscy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

Źródło: własne/KMP Olsztyn

Galeria

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz

  • Xd 2020-02-11 18:23:51 37.248.*.*
    To ilu uratowali?
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
  • Tata brata 2020-02-10 18:38:33 88.156.*.*
    No to faktycznie dobra zmiana się udała. Schorowani, niepełnosprawni ludzie śpią zimą w samochodzie. A ja widzę, pana ex bankiera, teraz premiera który szczerzy w tv zęby z zadowolenia w okularach za tyle co pewnie 4 takie busy w których ci ludzie musieli mieszkać. Państwo z kartonu ma się dobrze!
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 3 1