Niszczyli zaparkowane samochody. Tłumaczyli, że "trochę ich poniosło"

Dziś w nocy (15 czerwca) olsztyńscy policjanci przyłapali dwóch młodych mężczyzn, którzy niszczyli samochody zaparkowane na ul. Żołnierskiej w Olsztynie. Policjantom tłumaczyli, że "trochę ich poniosło". Właściciele pojazdów oszacowali straty na kilka tysięcy złotych. 

Około godz. 2 w nocy dyżurny olsztyńskiej policji otrzymał zgłoszenie, że na ul. Żołnierskiej dwóch młodych mężczyzn niszczy samochody. Chłopcy porozbijali i powyrywali lusterka i przednie tablice rejestracyjne, poprzebijali opony i zniszczyli karoserię aut. Wstępnie straty oszacowano na kilka tysięcy złotych. Po pomoc zadzwnił mieszkaniec pobliskiego bloku, który na własną rękę zatrzymał jednego z wandali.

Policjanci po krótkim pościgu zatrzymali drugiego sprawcę. Okazało się, że wandalami byli 18-latek z Barczewa i 20-latek ze Świątek. Obaj byli także pijani. Pierwszy z nich miał 0,7 promila, a drugi 1,5 promila alkoholu we krwi.

Młodzi mężczyźni nie potrafili wytłumaczyć, dlaczego tak postąpili. Wyjaśnili, że "trochę ich poniosło". Za nieodpowiedzialne zachowanie chłopcy staną przed sądem. Grozi im do 5 lat więzienia.

Źródło: KMP Olsztyn

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz

  • Ryszard Ochodzki 2018-06-15 14:07:37 37.47.*.*
    Nigdy nie widzieli w jednym miejscu tak dużo samochodów i oszaleli z tego tytułu.
    Odpowiedz Oceń: 4 0 Zgłoś treść
  • Kapitan Planeta 2018-06-15 13:12:11 213.17.*.*
    wiocha z okolicznej prowincji ...jak zawsze
    Odpowiedz Oceń: 4 1 Zgłoś treść