Nietypowe interwencje straży granicznej. Pomogli przy przewróconym ciągniku i w wypadku audi [ZDJĘCIA]

Nietypowe interwencje straży granicznej. Pomogli przy przewróconym ciągniku i w wypadku audi [ZDJĘCIA]
Przewrócony ciągnik w powiecie braniewskim
Fot. W-MOSG

W ostatnich dniach strażnicy graniczni z Warmii i Mazur brali udział w dwóch nietypowych interwencjach. Pomogli, gdy w powiecie braniewskim na skrzyżowaniu przewrócił się ciągnik oraz gdy auto osobowe rozbiło się w przydrożnym rowie w powiecie gołdapskim.

Do pierwszego zdarzenia doszło w czwartek, 8 października, na drodze krajowej nr 54 w powiecie braniewskim. Ciągnik rolniczy wraz z przyczepą wywrócił się na skrzyżowaniu podczas skręcania. Strażnik graniczny z Braniewa ruszył na pomoc, wezwał służby ratunkowe oraz zabezpieczył miejsce kolizji. Na szczęście kierowcy nic się nie stało.

Do kolejnego zdarzenia doszło dzień później w powiecie gołdapskim, na drodze nr 650. Kierowca audi stracił panowanie nad autem i wylądował w przydrożnym rowie.

- Tuż przed Baniami Mazurskimi, strażnicy graniczni najechali na wypadek kierowcy osobowego audi. Na miejscu była już osoba, która powiadomiła służby ratunkowe i okazała wsparcie funkcjonariuszom SG w akcji ratunkowej. Razem pomogli młodemu mężczyźnie wydostać się z pojazdu – informuje Mirosława Aleksandrowicz, oficer prasowy Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej.

Funkcjonariusze z jednoski w Dubeninkach zabezpieczyli miejsce zdarzenia i kierowali ruchem do czasu przyjazdu policji.

Kierowca audi z urazem głowy został przekazany ratownikom medycznym.

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz