Niebezpiecznie na drogach Olsztyna: dachowanie i przejazd na czerwonym świetle [WIDEO]

Niebezpiecznie na drogach Olsztyna: dachowanie i przejazd na czerwonym świetle [WIDEO]
Screen z nagrania monitoringu
Fot. KMP Olsztyn

W czwartek (9 września) na drogach Olsztyna doszło do kilku groźnie wyglądających zdarzeń. Na skrzyżowaniu al. Piłsudskiego i ul. Dworcowej 48-letni kierowca mitsubishi uderzył w toyotę, która dachowała. Z kolei 82-letni kierowca volkswagena przejechał na czerwonym świetle i uderzył w skodę.

W czwartek policjanci z drogówki mieli pełne ręce roboty. W rejonie skrzyżowania al. Piłsudskiego i ul. Dworcowej doszło do wypadku. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 48-letni kierujący mitsubishi nie ustąpił pierwszeństwa i uderzył w osobową toyotę, która ostatecznie dachowała na poboczu drogi. W wyniku zdarzenia do szpitala trafiła 45-letnia kobieta kierująca toyotą. 48-latek próbował oddalić się pieszo z miejsca zdarzenia, ale zostało mu uniemożliwione przez świadków. Po chwili pojawił się patrol, któremu mężczyzna został przekazany.

48-latek podczas czynności zachowywał się podejrzenie, był z nim utrudniony kontakt. Policjanci sprawdzili stan jego trzeźwości, lecz badanie nie wykazało w organizmie kierującego alkoholu. Ze względu na uzasadnione podejrzenie kierowania pojazdem przez 48-latka pod wpływem środków odurzających, został on przewieziony do szpitala, gdzie pobrano mu krew do badań. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna nie ma uprawnień.

Jeżeli okaże się, że 48-latek prowadził pojazd pod wpływem narkotyków, będzie mu grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz kierowania pojazdami i wysoka grzywna.

Tego samego dnia funkcjonariusze pracowali na miejscu kolizji w rejonie skrzyżowania ul. Pstrowskiego i Niepodległości. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 82-letni kierujący osobowym volkswagenem przejechał przez skrzyżowanie na czerwonym świetle i uderzył w skodę octavię.

Na szczęście nikomu nic się nie stało. Kierowcy byli trzeźwi. Ze względu na rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego, 82-latek stracił prawo jazdy. Funkcjonariusze skierowali sprawę do sądu, który zadecyduje o dalszych konsekwencjach.

Czytaj również:

Groźny wypadek na skrzyżowaniu Kościuszki z Niepodległości. Dwie osoby w szpitalu! [ZDJĘCIA, WIDEO]

41-latka przejechała na czerwonym świetle i zderzyła się z innym pojazdem w centrum Olsztyna [ZDJĘCIA]

2147382000

Komentarze (18)

Dodaj swój komentarz

  • Leon 2021-09-10 15:53:31 93.105.*.*
    kiedy w końcu będzie tak że po 70 rokiem życia obowiązkowe badania co pół roku. Po wyżej 80 roku życia prawa jazdy powinno być oddane do urzędu.
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 10 8
  • xo 2021-09-10 14:52:42 80.53.*.*
    Do scenerii dodać na pasach pieszego z nosem w telefonie i nieszczęście gotowe...
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 7 3