Nie powstrzymał ich Covid-19. Rugbistki i rugbiści wracają w sobotę do gry

Nie powstrzymał ich Covid-19. Rugbistki i rugbiści wracają w sobotę do gry
Fot. Artur Szczepański / Olsztyn.com.pl

Większość rozgrywek rugby w Polsce odbywa się systemem jesień-wiosna. Epidemia spowodowała, że nie było wiadomo do końca czy druga (wiosenna) część zmagań dojdzie do skutku. Dojdzie, jednak solidnie okrojona.

Zarząd Polskiego Związku Rugby podjął ostatecznie uchwałę zatwierdzającą harmonogram rozgrywek rugby. Dokończenie sezonu 2019/2020 męskich siódemek walczących o medale mistrzostw kraju odbędzie się rozegraniem jednego turnieju (zamiast dwóch), który zostanie przeprowadzony 4 lipca w Poznaniu. Tydzień wcześniej, również w stolicy Wielkopolski, odbędzie się finałowy turniej o Puchar Polski.

Natomiast panie w mistrzostwach Polski rozegrają zamiast czterech tylko dwa turnieje. Odbędą się: pierwszy już w najbliższą sobotę (27 czerwca) w Warszawie, drugi 4 lipca w Gdańsku. Nasze województwo reprezentują w kobiecych rozgrywkach zawodniczki Rugby Gietrzwałd i Girls Rugby Team Olsztyn, a w męskich - Rugby Team Olsztyn.

Aktualna kolejność:

Kobiety: 1. Biało-Zielone Ladies Gdańsk 40 pkt, 2. Black Roses Poznania Poznań 36, 3. Diablice Ruda Śląska 29, 4. Juvenia Kraków 28, 5. Legia Warszawa 27, 6. AZS AWF Warszawa 19, 7. Rugby Gietrzwałd 17, 8. Budowlani Łódź 11, 9. Flota Gdynia i Venol Atomówki Łódź 6, 11. Legia II i Girls Rugby Team Olsztyn 2.

Mężczyźni: 1. Posnania Poznań 40, 2. Juvenia Kraków, Orkan Sochaczew i Skra Warszawa 32, 5. Tytan Gniezno 22, 6. Kaskada Szczecin 20, 7. Rugby Wrocław 13, 8. Budowlani Łódź 8, 9. Rugby Team Olsztyn 6, 10. RK Unisław 4, 11. RK Koszalin 2.

- Bardzo się cieszę się, że w końcu nasze zespoły będą mogły wybiec na boisko już nie tylko na treningi, ale i na ważne spotkania – powiedział nam Henryk Pach, szef Warmińsko-Mazurskiego Okręgowego Związku Rugby. – Wprawdzie przez koronawirusa przygotowania były bardzo krótkie, ale ważne było to, że nasze olsztyńskie drużyny, a pewnie też i ta gietrzwałdzka, miały bez problemu gdzie u siebie trenować. Olsztyńskie na naszym Olimpijskim Stadionie Rugby na Gietkowskiej. Teraz widać jak bardzo przydatny jest ten obiekt, ale nie tylko dla nas. Udostępniamy go bowiem m.in. trenujących MMA w Arrachionie i olsztyńskim… gimnastyczkom z SMS. Ponadto w każdą niedzielę o godz. 10 chętnym mieszkańcom miasta.

Lech Janka, kru

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz