Ostróda. Nastolatki pobiły kolegę i wkrótce staną przed sądem

Ostróda. Nastolatki pobiły kolegę i wkrótce staną przed sądem
Zatrzymanie nastolatek
Fot. KWP Olsztyn

Kilka dni temu pisaliśmy o uczennicach ostródzkiego technikum, które pobiły swojego kolegę. Sprawą zainteresowała się policja. Obie nastolatki zostały zatrzymane, a jedna z nich przed sądem odpowie już jak dorosła osoba.

O zdarzeniu pisaliśmy w piątek: Nastolatki z ostródzkiego technikum pobiły chłopaka [WIDEO]. Na nagraniu widać, jak dwie młode dziewczyny biją młodego mężczyznę.

Sprawa trafiła na policję. Funkcjonariusze ustalili, że do pobicia doszło w minioną środę (5 lutego) przed wejściem do jednego ze sklepów w Ostródzie. Dwie dziewczyny spotkały tam 20-letniego kolegę. Po krótkiej wymianie zdań zaatakowały go i pobiły na całym ciele.

Śledczy ustalili ich dane i wczoraj zatrzymali je. 17-latka i jej o rok młodsza koleżanka przyznały się do winy. Tłumaczyły, że zaatakowały kolegę, bo chciały mu dać nauczkę, gdy ten negatywnie wypowiadał się na temat ich koleżanki.

Okazało się dodatkowo, że 17-latka pobiła 20-latka dzień po swoich urodzinach, w związku z tym odpowie przed sądem jak dorosła osoba. Grozi jej kara do 3 lat więzienia. Z kolei sprawą 16-latki zajmie sąd rodzinny i nieletnich.

Źródło: własne/KWP Olsztyn

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz

  • dramat 2020-02-12 16:42:37 95.160.*.*
    Te patologiczne lafiryndy co najwyżej zrobią kariere w 3 ligowych niemieckich pornolach.
    Odpowiedz Oceń: 5 0 Zgłoś treść
  • ceuygrek 2020-02-12 13:54:50 80.53.*.*
    o tu pisze ,, sad rodzinny i nieletnich ,, . Gazeta Wyborcza i Super Ekspres nie bija sie z nastolatkami pozyczonymi palkami , potrafia dopisac do artykulu interpretacje z wokandy/
    Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść