Na ulicy Lengowskiego w Olsztynie auta... prowokowały ''Nocnego Wędrowca'' [WIDEO]

Na ulicy Lengowskiego w Olsztynie auta... prowokowały ''Nocnego Wędrowca'' [WIDEO]
Screen z nagrania
Fot. KMP Olsztyn

Do zdarzenia doszło na parkingu przy ul. Lengowskiego w Olsztynie. Mężczyzna najpierw wszedł na dach opla, a później walną pięścią w jego szybę. Policjanci proszą mieszkańców o pomoc w identyfikacji sprawcy.

- O tym, że w Elblągu tamtejsze szlabany prowokują mieszkańców do walki, to już wiemy. Teraz się okazało, że w Olsztynie równie prowokacyjną postawę prezentują niektóre zaparkowane i pozostawione bez opieki samochody. Przekonał się o tym pewien Nocny Wędrowiec, który idąc ulicą nagle został sprowokowany przez stojące przy chodniku auta. Odważnie rzucił się na jedno z nich i zdołał uszkodzić w nim szybę i karoserię. Opel Astra w końcu jednak mu się przeciwstawił i zrzucił z siebie. To jednak nie powstrzymało wędrowca, który podniósł się z tego upadku i z podniesioną głową ruszył w kierunku kolejnych aut – opisują żartobliwie sytuację olsztyńscy policjanci.

Straty oszacowano na ponad 1700 zł. Funkcjonariusze pracują nad ustaleniem danych mężczyzny i zwracają się do mieszkańców o pomoc. Każdy, kto posiada informacje w tej sprawie, powinien skontaktować się ze śledczymi pod numerem tel. 89 522 38 32, 89 522 34 24. Można również wysłać maila na adres: joanna.burakiewicz@olsztyn.ol.policja.gov.pl.

Policjanci zapewniają anonimowość.

Podejrzany o zniszczenie samochodu

O tym, że w Elblągu tamtejsze szlabany prowokują mieszkańców do walki, to już wiemy (#PogromcaSzlabanów). Teraz się okazało, że w Olsztynie równie prowokacyjną postawę prezentują niektóre zaparkowane i pozostawione bez opieki samochody. Przekonał się o tym pewien Nocny Wędrowiec, który idąc ulicą nagle został sprowokowany przez stojące przy chodniku auta. Odważnie rzucił się na jedno z nich i zdołał uszkodzić w nim szybę i karoserię. Opel Astra w końcu jednak mu się przeciwstawił i zrzucił z siebie. To jednak nie powstrzymało wędrowca, który podniósł się z tego upadku i z podniesioną głową ruszył w kierunku kolejnych aut. Teraz policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie pragną spotkać się z tym mężczyzną, by wyjaśnić, co było powodem jego zachowania. Wszystkie osoby, które mogą im w tym pomoóc, proszone są o kontakt. Więcej na ten temat na stronie https://bit.ly/37yNtdP ___________________________ #szukamyWandala Miasto Olsztyn #NocnyWędrowiec

Opublikowany przez Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie Wtorek, 18 lutego 2020

Źródło: własne/KWP Olsztyn

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

Zamknij Elbląska Uczelnia Humanistyczno Ekonomiczna