Na Kortowiadę autobusem

Dobra wiadomość dla wszystkich, którzy wybierają się na olsztyńską Kortowiadę autobusem. Przez te cztery dni częstotliwość ich kursowania będzie znacznie większa niż na co dzień.

Przez cztery dni (19-22 maja) autobusy komunikacji miejskiej wykonają dodatkowo ponad 5600 kilometrów. Począwszy od czwartkowej parady studentów, kiedy to na linii numer 15, między godziną 10:00 a 11:00 będzie podstawionych dodatkowych 17 autobusów (które wykonują kursy z dwóch stron: Jarot i Starego Dworu). Dodatkowe kursy pozarozkładowe ze Starego Dworu zakończą bieg na przystanku „Hala Urania”, z kierunku Jarot na przystanku „Dworcowa” oraz zostaną oznaczone tablicą kierunkową „15 PARADA STUDENTÓW. Dodatkowo oprócz regularnych kursów, linie jadące do Kortowa będą „wzmocnione”. Oznacza to, że w godzinach popołudniowych na trasie już istniejących linii będą kursowały dodatkowe autobusy.

Pojazdy będą poruszały się naprzemiennie, tak by w punktach przez które przejeżdża kilka linii, autobusy nie spotykały się, a pasażerowie czekali na następny możliwie jak najkrócej.

Od nocy z dnia 17/18 do nocy 21/22.05 wszystkie kursy linii 100 oraz 101 będą realizowane pojazdami przegubowymi. W piątek i sobotę po zakończeniu koncertów około godz. 0:30 (piątek – Dżem; sobota – Elektryczne Gitary) i 2:00 (piątek – Gentleman; sobota – Lady Pank) będzie podstawianych sukcesywnie około 25 pojazdów, które odjeżdżać będą po trasach linii 3, 9, 15, 22, 30.

Przez całą Kortowiadę będą obowiązywały standardowe bilety MPK. Szczególnie polecamy okolicznościowy bilet trzydniowy. Za 9 złotych, osoby, którym przysługują bilety ulgowe będą mogły przez trzy dni jeździć wszystkimi liniami (także nocnymi). Bilet normalny trzydniowy kosztuje 18 złotych.

Pamiętajmy o tym, że w związku z paradą studentów na trasach przejazdów autobusów mogą wystąpić utrudnienia w ruchu i opóźnienia w kursowaniu autobusów komunikacji miejskiej.

Źródło: kortowiada.pl

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz