MPK odcina od świata!!!

Kolejny błyskotliwy pomysł nieszczęsnego, olsztyńskiego monopolisty. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne, bo o nim mowa, postanowiło zlikwidować kolejną linię autobusową i obciąć część istotnych kursów.

Od pierwszego kwietnia w życie wejść ma nowy rozkład jazdy. Zmiany dotyczą linii autobusowych 8, 14, 23 i 26. Dodatkowo MPK postanowiło bezmyślnie zlikwidować linię nr 12, którą do tej pory, codziennie, podróżowało kilkadziesiąt osób z Dywit i Słup. Jak się okazuje nie przynosiła jednak wymarzonych dochodów olsztyńskiemu monopoliście, więc znalazł idealne jego zdaniem rozwiązanie.

Teraz zamiast ''dwunastki'', linia numer 8, która kursowała na odcinku Plac Pułaskiego - Słupy po drodze zahaczać będzie o Kieźliny. A Dywity obsługiwać będzie jedynie linia 23, kursując co godzinę!!

Mieszkańcy Dywit, Słup i Różnowa grzmią nie tylko z powodu likwidacji ''dwunastki''. Zniwelowano również wiele kursów ‘’ósemki’’. Teraz mieszkańcy podolsztyńskich miejscowości, pracujący w dużych olsztyńskich przedsiębiorstwach ''na zmiany'', nie będą mieli jak dojechać i jak wrócić z pracy.

Pierwszy autobus wyjeżdżać będzie ze Słup o godzinie 6.03, czyli na 6 do pracy jakby nie patrzeć, mieszkańcy się nie teleportują. Ostatni autobus, który poprzednio odjeżdżał z Placu Pułaskiego o 22.40 teraz w dni robocze odjeżdżać będzie punkt 20.00, a w weekendy o 19.00. Ci, którzy pracują do 21, a jest takich wielu, będą musieli radzić sobie sami. A może MPK stworzy specjalny hotel dla tych, którzy nie będą mieli jak dostać się po pracy do domu?

Mieszkańcy gminy Dywity już pytają gdzie ustawiać się po zasiłki kiedy wylądują bez pracy, bo nie będą mieli jak do niej dojechać?! Nie bez winy pozostaje Wójt Gminy Dywity, który nie wykazuje żadnej inicjatywy, która mogłaby poprawić sytuację komunikacyjną gminy. Jak twierdzi, nie ma na to środków. Ciekawe czy na zasiłki dla osób, które stracą pracę w wyniku tej sytuacji, takie fundusze się znajdą?

Teraz autobusy podmiejskie do Słup czy Dywit służyć będą jedynie niespieszącym się emerytom podróżującym na pobliskie ogródki działkowe. MPK po prostu odcina miejscowości od świata, jednocześnie wciąż podnosząc ceny biletów. Pytanie tylko w zamian za co?

Powiedzcie Państwo sami jak ma się ma do tej chorej sytuacji tanie, nic nieznaczące, hasło reklamowe MPK  ''Zamień Wóz Na Bus"??? !!!

Źródło: Własne

Komentarze (16)

Dodaj swój komentarz

 • ee tam 2010-03-17 21:16:16 83.9.*.*
  I to jest taki dramat? a jak daleko są te całe dywity a czy autobusy/busy nie jeżdżą? Jak często? dodajcie sobie jedno do drugiego i będzie co chwila. Naprawdę, ludzie mają większe problemy... Zresztą są nawet miejscowości, w których nie ma mpk od początku,a autobusy jeżdzą co kilka godzin. I co mają sią ludzie powiesić z tego powodu? Powiem jedno: dla chcącego nic trudnego... Nie ma co robić dramatu, a cieszyć się, ze w ogóle coś jeżdżi. No, albo niech marudy kupią sobie samochody - wtedy pracy nie stracą. Za bardzo się państwo do wygody przyzwyczaili to teraz ciężkjo, ale pomyślcie, ze inni mają gorzej.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
 • do debili 2010-03-17 18:05:49 83.9.*.*
  Komentarze tu zamieszczone są tak debilne ze szkoda gadać:/ do 111 skąd Ty kur.. masz info, że dojazd jakiś będzie jak debilu jest jasno napisane ze nie będzie:/frajerstwo
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
 • 111 2010-03-17 16:43:31 79.163.*.*
  och ojejku jakie to straszne ;p pare lini się odcina... pojawią się prywatni przewoźnicy (już są) i jakoś nie jest takie to straszne... ludzie weźcie się zastanówcie bo dojazd bedzie ale jak zawsze nie wszystkim da się dogodzić... ech jak mi jest was żal!!!
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
 • do dyrektor 2010-03-17 08:09:54 83.9.*.*
  Ty jednak jesteś niespełna władz umysłowych!!!
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
 • kru 2010-03-16 23:18:27 83.9.*.*
  Mocny art ;) Jako miłośnik m.in. komunikacji muszę się wypowiedzieć ;P Aby lepiej poznać sytuację przyczynowo-skutkową należałoby zaciągnąć i przeanalizować fakty dwóch stron. Osobiście znam "nabicie" w/w linii w różnych porach dnia, czy w weekendy. Nie ukrywajmy, ale bez pomocy rady miasta/samorządu linie są na granicy opłacalności w obecnym stanie, bo przecież na ich koszty nie składa się jedynie wypłata kierowcy. Problemem MPK jest jednak sprawa, iż Pan Prezes oraz jego ekipa nie umie podejść do sprawy bardziej życiowo i... ekonomicznie, bowiem ŻADNYM problemem nie byłoby dopasowanie kursów pod uczniów/pracowników, którzy kończą zajęcia/pracę o standardowych godzinach.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
 • dyrektor 2010-03-16 21:17:45 88.156.*.*
  bardzo mi się podoba że tych ludzi teraz zwolnią z pracy, od dobrobytu im się w głowach poprzewracało, ale wreszcie zacisną pasa:)
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0