MMA. Wojownicy ze stolicy Warmii i Mazur w rozjazdach

MMA. Wojownicy ze stolicy Warmii i Mazur w rozjazdach
Zdjęcie z archiwum portalu miejskiego Olsztyn.com.pl. Tort na 10-lecie Arrahionu Olsztyn
Fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

Trwają wakacje, nie oznacza to jednak wcale przerwy w działalności jednego z najlepszych krajowych klubów sportów walki - olsztyńskiego Arrachionu.

Kilka dni temu wytypowano kadrę Polski na mistrzostwa Europy amatorskiego MMA, które zostaną przeprowadzone (16-20 sierpnia) w rosyjskim w Kazaniu. Nasz kraj będzie reprezentowało tam 15 zawodniczek i zawodników: 3 seniorki, 8 seniorów i 4 juniorów. Trzyosobowy sztab szkoleniowy, w składzie m.in. z trenerem Arrachionu Szymonem Bońkowskim, dokonał takiego wyboru głównie na bazie wyników licznych turniejów amatorskich. W kadrze Polski na ME znalazło się dwóch reprezentantów olsztyńskiego klubu: senior Jan Fankulewski (waga półciężka, 93 kg) i junior Igor Włodarczyk (waga lekka; 70,3 kg).

Okres wakacyjny sprzyja organizacji zgrupowań. Już 25 lipca (niedziela) rozpocznie się w Zakopanem dziesięciodniowy klubowy obóz Arrachionu. Wyjazd zaplanowano na wieczór 24 lipca. Uczestnicy zgrupowania będą gościli m.in. jednego z najlepszych na świecie zawodnika jiu-jitsu Adama Wardzińskiego, który poprowadzi specjalistyczne seminarium.

Stało się już tradycją, że Arrachion Olsztyn wraz z Zenithem Łódź, biorą udział w otwartym obozie brazylijskiego jiu-jitsu. Kolejny taki camp zaplanowano na 26-29 sierpnia w mazurskich Pieckach. Rozpocznie się czwartkowym (26.08) obiadem, a zakończy niedzielnym (29.08) śniadaniem i treningiem. Zajęcia będą prowadzili Marcin Bandel i Szymon Bońkowski. Organizatorzy zapraszają na ten oryginalny obóz wszystkich chętnych miłośników tej odmiany sportów walki, bez względu na stopień zaawansowania i umiejętności. Szczegóły na stronie internetowej Arrachionu.

Nie słabą komentarze i wspomnienia z przeprowadzonej niedawno w ostródzkim amfiteatrze 35. Gali FEN (Fight Exclusive Night - Ekskluzywna Noc Walki). Informujemy, że FEN to polska organizacja zajmująca się turniejami MMA i K-1. Pierwszy taki turniej odbył się 16 listopada 2013 r. we Wrocławiu, a ten ostródzki był już 35. Bardzo dobrze zaprezentowali się tam zawodnicy olsztyńskiego klubu. Adam Kowalski, po niezwykle emocjonującym pojedynku, wygrał na punkty. Walka jaką stoczyli rywale została uznana za najlepszą w turnieju. Krystian Bielski pokonał swego przeciwnika również na punkty po trzech rundach walki. Z kolei Patryk Duński z Arrachion Iława, w swoim debiucie w FAN, pokonał swego rywala już w pierwszej rundzie przez TKO! Nie powiodło się natomiast Adrianowi Zielińskiemu - uległ na punkty.

Lech Janka

Komentarze (3)

Dodaj swój komentarz

  • engineer 2021-07-25 21:57:26 88.156.*.*
    Po co promować mordobicie i troglodyctwo?
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 4 5