Minister zdrowia, Adam Niedzielski o nienoszeniu maseczek w komunikacji: ''Będą ostre mandaty''

Minister zdrowia, Adam Niedzielski o nienoszeniu maseczek w komunikacji: ''Będą ostre mandaty''
Adam Niedzielski
Fot. KPRM

W środę (20 października) odbyła się konferencja prasowa ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Polityk powiedział, że sytuacja pandemiczna w Polsce robi się bardzo poważna. Dodał, że posypią się mandaty dla osób, które nie będą nosiły maseczek, np. w komunikacji publicznej.

- Przez ostatnie dwa dni mamy do czynienia ze swoistą eksplozją pandemii. We wtorek mieliśmy 80 proc. więcej zakażeń jak tydzień wcześniej, a dziś (w środę) 100 proc. więcej niż przed siedmioma dniami. Jeśli takie wzrosty się utrzymają, to nasze prognozy na tę jesień zostaną zaburzone. Możemy wyjść powyżej poziomu zakażeń, który zakładaliśmy. To oznacza, że sytuacja robi się bardzo poważna. Musimy zareagować już teraz - powiedział Adam Niedzielski.

Minister zdrowia dodał, że policja będzie prowadziła kontrole w miejscach, gdzie noszenie maseczek jest obowiązkowe.

- To już jest ten czas, gdy trzeba podejmować bardziej drastyczne kroki. Jestem w kontakcie z policją. Zostały wydane wytyczne w sprawie tego, jak mają być kontrolowane np. środki transportu. Tam mają być bezwzględnie noszone maseczki. Przez każdego. Polityka upomnień za brak maseczki się skończyła. Będą ostre mandaty – zapowiedział Niedzielski.

W środę wieczorem rozpocznie się posiedzenie Rady Medycznej przy premierze, która będzie dyskutować o dalszych krokach w walce z pandemią koronawirusa.

Komentarze (26)

Dodaj swój komentarz

 • Janusz Pisiewicz 2021-10-20 15:49:00 213.184.*.*
  Szczególnie ucieszy oko maseczka narodowa i oflagowana jak u pana ministra. O Kyrie Eeeison, żeby tylko nie pomylić, z logo UE...
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 4 2
 • Młoda 2021-10-20 15:46:48 5.184.*.*
  Każdy, kto jest pewien swojego systemu wartości, intuicyjnie wie, jakie metody akceptować, a jakie odrzucać. Wówczas nie potrzebuje być konsekwentny, tylko stanowczy - czyli podejmować decyzje na bazie wyznawanych przez siebie wartości.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 7 1
 • NOLasy 2021-10-20 15:45:33 188.146.*.*
  Jeszcze rok dwa i wypuszcza kolejną odmianę wirusa . Nazwa go Gamma albo Sigma co to za różnica i dalsze lockdowny etc... ludzie przez takie działania uciekają właśnie z miast do podolsztyńskich miejscowości bo nie chcą takiego zamordyzmu z maseczkami , zamknięciami etc. Swój dom , kawałek ziemi i maja gdzieś ten cały terror . Zobaczcie ile buduje się teraz osiedli w podolsztyńskich gminach typu osiedle w Klewkach albo Osiedle Harmonia w Różnowie . To samo dzieje się dookoła Warszawy i Gdańska . Miasta rozlewają się przez taka głupią politykę rządu.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 6 4
 • MO 2021-10-20 15:27:36 5.172.*.*
  Jeżdżę bardzo dużo komunikacją miejską i jakoś od początku pandemii nie trafiłem nawet na ślad tych kontroli. Takie pieprzenie dla pieprzenia.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 9 5
 • wujek Staszek 2021-10-20 15:27:05 5.184.*.*
  Ten moment gdy koleś w materiałowej maseczce mówi ci, że będziesz bezpieczny jak tylko założysz taką samą. 🤣 Let's go Adam!
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 11 4