Masa pomysłów na mostki w Parku Podzamcze

Trwa otwarty konkurs na zaprojektowanie mostków na rzece Łynie w Parku Podzamcze oraz Parku Centralnym w Olsztynie. Konkurs cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem zarówno wśród studentów, architektów jak i biur projektowych.

Celem konkursu jest uzyskanie koncepcji 7 mostków pieszych, które będą zlokalizowane na terenie objętego ochroną konserwatorską istniejącego Parku Podzamcza (3 mostki) oraz projektowanego Parku Centralnego (4 mostki z platformami rekreacyjnymi). Każdy z parków stanowi osobny temat konkursu.

Konkurs skierowany jest nie tylko do architektów krajobrazu i wnętrz, ale również do artystów-plastyków oraz studentów wydziałów artystycznych i projektowych.

Do 11 kwietnia 2011 roku można było składać u sekretarza konkursu wnioski o udostępnienie materiałów konkursowych. Wpłynęło 148 wniosków. Termin składania prac konkursowych mija 10 czerwca tego roku.

Głównym założeniem, jakie muszą wypełnić uczestnicy konkursu jest uzyskanie takich rozwiązań architektonicznych, które wyróżnią każdy z mostków, nadając miejscu indywidualny charakter. To chęć stworzenia publicznej przestrzeni miejskiej pogłębiającej więź mieszkańców z regionem. Poza tym każdy ze zgłoszonych projektów powinien charakteryzować się wysoką wartością plastyczno-architektoniczną, spójną ideą architektoniczno-konstrukcyjną przy równoczesnym założeniu różnorodności indywidualności poszczególnych mostków.Źródło: UM Olsztyn/własne

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz