Małkowski: Nie dajcie się zwieść nienawistnej kampanii wobec mnie

Przedstawiamy Wam list otwarty Czesława Jerzego Małkowskiego skierowany do olsztynian, w którym prosi o zaufanie, ale i o nie poddanie się - jak twierdzi - zawistnej kampanii medialnej wobec niego. Co ciekawe, ci którzy pamiętają list otwarty z ubiegłego roku dostrzegają gigantyczne podobieństwa. Zobaczcie sami.

Tutaj ulotka z 2010 roku:

Poniżej zaś list otwarty z 2014 roku:


Dziękuję wszystkim za głosy poparcia w pierwszej turze. Głosowało na mnie prawie 24 tys. mieszkańców naszego grodu! To jest potężna siła, która daje mi wiarę w ludzi i upoważnia do decydującej walki o stanowisko prezydenta Olsztyna.

Jako demokratycznie wybrany prezydent naszego miasta służyłem Wam wiernie przez prawie 7 lat, kiedy zmieniałem miasto zgodnie z Waszymi marzeniami. Poczynając od symbolu - Wysokiej Bramy, osobiście zadbałem o Starówkę, czyniąc z niej prawdziwą perłę Olsztyna.

Rozpocząłem rewolucję w zakresie nowoczesnych rozwiązań komunikacyjnych, pełnymi garściami korzystając ze środków unijnych, dzięki czemu Olsztyn znalazł się w czołówce rankingu miast pod względem rozwoju gospodarczego, polityki społecznej i zapewnienia mieszkańcom bezpieczeństwa.

Radykalnie wzrosła liczba podmiotów gospodarczych powodując powstanie kilku tysięcy miejsc pracy. Wybudowano fabrykę Mebelpast, pierwsze wielkopowierzchniowe Centrum Handlowe Alfa, a w wyniku moich negocjacji - europejskie centrum logistyczne Michelin. Za mojej prezydentury bezrobocie spadło z 12,5 do 5 proc. Teraz bezrobocie rośnie, a liczba ludności maleje.

Olsztyn był ważnym miejscem na mapie polskiego sportu. Tour de Pologne, Memoriał Wagnera w siatkówce, europejskie zawody motocrossowe, Regaty o Wielką Nagrodę Prezydenta, ogólnopolskie zawody balonowe i wiele innych wydarzeń sportowych odbyło się po moich staraniach i pod moim patronatem. Dziś po większości z nich zostały tylko wspomnienia.

W tym czasie Olsztyn rozkochał się w kulturze! Tak wielu znaczących imprez artystycznych nigdy tu nie było. Doceniałem twórców i ich dzieła, ludzie kultury oddychali pełną piersią!

Poprawił się istotnie stan oświaty i opieki zdrowotnej. Nigdy nie zapominałem o ludziach dotkniętych przez los, którzy nie potrafili poradzić sobie ze swoimi problemami. Zawsze starałem się, żeby nie obciążały ich zbyt wysokie czynsze mieszkaniowe i nie podnosiłem cen biletów autobusowych, żeby wystarczyło wszystkim rodzinom na chleb i książki dla dzieci.

Wiele z moich rozpoczętych inwestycji i przedsięwzięć zostało już zakończonych rękami mojego następcy, który chwali się nimi jako swoimi dziełami. Nie przeczę, ma w tym swój udział, ale te dokonania miały początek za mojej prezydentury.

Drodzy Olsztynianie.

Wiecie dobrze, dlaczego te "siedem złotych lat Olsztyna" zostało brutalnie przerwanych. Nie mogąc pokonać mnie w demokratycznych wyborach, moi wrogowie postanowili zniszczyć mnie metodą starą jak świat - za pomocą fałszywych oskarżeń, perfidnego spisku z udziałem mediów a nawet aparatu państwa.

Ale organy ścigania ani wymiar sprawiedliwości nie potwierdziły rzekomej niegospodarności, korupcji i malwersacji. Nie znaleziono nawet skrawka dowodu domniemanych przestępstw gospodarczych. Wyrokami niezawisłych sądów zostałem oczyszczony z wszelkich zarzutów, co potwierdziło moją absolutną uczciwość w zarządzaniu miastem.

Podobnie ohydna i wydumana jest tak zwana seksafera ratuszowa. Posłużono się pomówieniami i fałszerstwami na niespotykaną dotąd skalę, produkując cały arsenał zmanipulowanych materiałów audiowizualnych i fotograficznych. Cała sprawa ciągnie się już prawie siedem lat i nieprawdą jest, że 3 grudnia będzie wyrok. Ten wyrok będzie dużo później i zapewne tak jak w sprawach gospodarczych uniewinniający.

Trauma, jaką przeżyłem ja i cała moja rodzina złamałaby niejednego twardziela. Nie dałem się złamać. Jestem wdzięczny mojej żonie Jadwidze i wszystkim tym, którzy wspierali mnie myślą, słowem i miłym gestem życzliwości. Bez Was nie dałbym rady.

Po latach gehenny i codziennej walki o dobre imię nie ma we mnie zapiekłości i żądzy zemsty. Chcę ludzi łączyć, nie dzielić. Bez względu na pochodzenie, wykształcenie, stan majątkowy, wyznanie i światopogląd.

Biorę udział w wyborach na prezydenta miasta, ponieważ mam wizję rozwoju naszego grodu i wierzę, że przed nami znów są piękne lata. Mogę dokonać tego wspólnie z Wami, moimi wyborcami i wszystkimi mieszkańcami Olsztyna. Mam doświadczenie i niezbędną wiedzę, pomysły i determinację, aby stworzyć nowe miejsca pracy i warunki do życia wszystkim pokoleniom. Aby prowadzić inwestycje bez bałaganu, zbudować stadion i halę sportowo-wystawienniczą, przywrócić Olsztynowi takie imprezy jak Tour de Pologne czy Memoriał Wagnera. Nasze miasto w 2007 r. zdobyło prestiżowy laur w konkursie Teraz Polska. Chcę, żeby miasto znów tętniło życiem, a nie gnuśniało pod betonem przykrytym czerwonym dywanem.

Przywróćmy blask Olsztynowi, stwórzmy przestrzeń, w której młodzi ludzie będą mogli rozwijać swoje talenty i zdobywać wykształcenie. Aby mogli znaleźć tu miejsca pracy i założyć rodzinę, a nie szukać swojej szansy w metropoliach czy za granicą.

Drodzy Olsztynianie.

Jestem do Waszej dyspozycji, mam w sobie dość siły, aby kontynuować moją służbę dla Was oraz dzieło rozwoju pięknego Olsztyna. Spotkajmy się przy urnie 30 listopada!

Czesław Jerzy Małkowski

Tagi: Małkowski

Komentarze (28)

Dodaj swój komentarz

 • olsztynkocham 2014-11-28 08:54:17 94.254.*.*
  Proszę zobaczyć kto i jak rządzi naszym Miastem. Radio, gazety kasiaści koledzy Bautroczyka, Grzymowicza próbują nam wpoić kto ma być naszym Prezydentem by im było lepiej nie nam. Pamiętajcie że kobieta każdego faceta jest wstanie zniszczyć. Najłatwiejsza metoda to molestowanie i gwałty. Każda ale to każda kobieta jest wstanie sprzedać się za kasę. To one wygryzają facetów ze stanowisk kierowniczych tylko po to by same wskoczyć na stołek. Są wstanie poświęcić wszysto aby to one były górą. Wymuszją płaczem wszysto co się da a potem kiedy ty się odwrócisz wbiją ci nóż w plecy. Każdy facet wie o czym mówię. Głosujcie na Cześka a kolesiostwo się skończy urzędasów. Pozdrawiam
  Odpowiedz Oceń: 1 0 Zgłoś treść
 • korek1 2014-11-27 20:23:16 213.158.*.*
  Byłem jestem i będę głosował na Pana jestem za normalnością w Olsztynie nie za kolesiostwem.
  Odpowiedz Oceń: 1 0 Zgłoś treść
 • olsztynianka2014 2014-11-27 16:34:55 37.30.*.*
  JA tez jestem za Panem Małkowskim,miasto nie bedzie zakorkowane i imprezy powroca jak za dawnych lat Olsztyna(oczywiscie darmowe) bo teraz o ile cos sie dzieje sa to tylko platne.
  Odpowiedz Oceń: 1 0 Zgłoś treść
 • pamietająca 2014-11-27 16:12:49 193.201.*.*
  Nawet jesli okaże się, że Małkowski nie zgwałcił, czy molestował, tylko jak to okreslił romansował z urzędniczkami to równiez dyskawlifikuje go jako prezydenta. Robił to w godzinach pracy i w najbardziej obleśny sposób jaki sie da. Jeśli nie umie być byc przykładnym ojcem i mężem, nie będzie tym bardziej przykładnym i dobrym prezydentem !!!!
  Odpowiedz Oceń: 0 1 Zgłoś treść
 • maximus 2014-11-27 15:28:36 79.188.*.*
  Czesław masz u mnie poparcie trzeba przegonić ta bandę złodziei z ratusza
  Odpowiedz Oceń: 1 0 Zgłoś treść
 • icek 2014-11-27 10:53:33 46.186.*.*
  Dla przypomnienia http://superwizjer.tvn.pl/aktualnosci,984,n/seksafera-w-ratuszu,41212.html
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • magister18 2014-11-27 09:16:26 94.254.*.*
  Słuchałem dzisiaj w radio pajaca bautroczyka i myślę że Grzymowicz i bautroczyk to jakaś mafia. Uważam że bautroczyk ma coś na sumieniu. Jest kłamcą i za wszelką cenę chce zniszczyć Małkowskiego tylko dlaczego? Nie byłem na wyborach ale teraz będę i będę głosował na Cześka bo takie zachowanie jak prezentuje bautroczyk przekracza wszelkie granice zdrowego rozsądku. Próbuje nami manipulować używając do tego znajomości w radio Olsztyn i w gazetach. Tacy ludzie są dla mnie śmieciami i brzydzę sie nimi. Nie wolno siać takiej nienawiści do człowieka. Jebać takich ludzi jak on.
  Odpowiedz Oceń: 1 0 Zgłoś treść
 • DORIS DAY 2014-11-26 22:59:22 82.139.*.*
  czesiek ofiarą kobiet gwałcicielek ,UWAGA... jedna w ciąży . ŻENADA
  Odpowiedz Oceń: 1 0 Zgłoś treść
 • kosmopolitan 2014-11-26 22:51:33 46.171.*.*
  Radio Olsztyn dopuszcza do głosu po raz kolejny ludzi którzy nie są wiarygodni,nie mają poczucia taktu, kultury i uczciwości w sobie,dotyczy to Bałtroczyka jak i prezesa upadłej firmy Remedium Sylwestra Salacha.Czyli co innego mówią,co innego myślą ,a co innego robią.Przypomina to pewną narzuconą układankę jak za komuny.
  Odpowiedz Oceń: 1 0 Zgłoś treść
 • szmaty za publiczne pieniądze 2014-11-26 22:13:53 185.63.*.*
  Radio Olsztyn zeszło na psy, już muzyki nie puszczają tylko Bałtroczyk i Staroń , ludzie ile to kasy trzeba żeby tyle czsu wykupić , za te piniądze nakarmili by 100 dzieci , nie mam szcunku dla tak cynicznych ludzi, Jerzy powodzenia
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść