Małkowski: Nie dajcie się zwieść nienawistnej kampanii wobec mnie

Przedstawiamy Wam list otwarty Czesława Jerzego Małkowskiego skierowany do olsztynian, w którym prosi o zaufanie, ale i o nie poddanie się - jak twierdzi - zawistnej kampanii medialnej wobec niego. Co ciekawe, ci którzy pamiętają list otwarty z ubiegłego roku dostrzegają gigantyczne podobieństwa. Zobaczcie sami.

Tutaj ulotka z 2010 roku:

Poniżej zaś list otwarty z 2014 roku:


Dziękuję wszystkim za głosy poparcia w pierwszej turze. Głosowało na mnie prawie 24 tys. mieszkańców naszego grodu! To jest potężna siła, która daje mi wiarę w ludzi i upoważnia do decydującej walki o stanowisko prezydenta Olsztyna.

Jako demokratycznie wybrany prezydent naszego miasta służyłem Wam wiernie przez prawie 7 lat, kiedy zmieniałem miasto zgodnie z Waszymi marzeniami. Poczynając od symbolu - Wysokiej Bramy, osobiście zadbałem o Starówkę, czyniąc z niej prawdziwą perłę Olsztyna.

Rozpocząłem rewolucję w zakresie nowoczesnych rozwiązań komunikacyjnych, pełnymi garściami korzystając ze środków unijnych, dzięki czemu Olsztyn znalazł się w czołówce rankingu miast pod względem rozwoju gospodarczego, polityki społecznej i zapewnienia mieszkańcom bezpieczeństwa.

Radykalnie wzrosła liczba podmiotów gospodarczych powodując powstanie kilku tysięcy miejsc pracy. Wybudowano fabrykę Mebelpast, pierwsze wielkopowierzchniowe Centrum Handlowe Alfa, a w wyniku moich negocjacji - europejskie centrum logistyczne Michelin. Za mojej prezydentury bezrobocie spadło z 12,5 do 5 proc. Teraz bezrobocie rośnie, a liczba ludności maleje.

Olsztyn był ważnym miejscem na mapie polskiego sportu. Tour de Pologne, Memoriał Wagnera w siatkówce, europejskie zawody motocrossowe, Regaty o Wielką Nagrodę Prezydenta, ogólnopolskie zawody balonowe i wiele innych wydarzeń sportowych odbyło się po moich staraniach i pod moim patronatem. Dziś po większości z nich zostały tylko wspomnienia.

W tym czasie Olsztyn rozkochał się w kulturze! Tak wielu znaczących imprez artystycznych nigdy tu nie było. Doceniałem twórców i ich dzieła, ludzie kultury oddychali pełną piersią!

Poprawił się istotnie stan oświaty i opieki zdrowotnej. Nigdy nie zapominałem o ludziach dotkniętych przez los, którzy nie potrafili poradzić sobie ze swoimi problemami. Zawsze starałem się, żeby nie obciążały ich zbyt wysokie czynsze mieszkaniowe i nie podnosiłem cen biletów autobusowych, żeby wystarczyło wszystkim rodzinom na chleb i książki dla dzieci.

Wiele z moich rozpoczętych inwestycji i przedsięwzięć zostało już zakończonych rękami mojego następcy, który chwali się nimi jako swoimi dziełami. Nie przeczę, ma w tym swój udział, ale te dokonania miały początek za mojej prezydentury.

Drodzy Olsztynianie.

Wiecie dobrze, dlaczego te "siedem złotych lat Olsztyna" zostało brutalnie przerwanych. Nie mogąc pokonać mnie w demokratycznych wyborach, moi wrogowie postanowili zniszczyć mnie metodą starą jak świat - za pomocą fałszywych oskarżeń, perfidnego spisku z udziałem mediów a nawet aparatu państwa.

Ale organy ścigania ani wymiar sprawiedliwości nie potwierdziły rzekomej niegospodarności, korupcji i malwersacji. Nie znaleziono nawet skrawka dowodu domniemanych przestępstw gospodarczych. Wyrokami niezawisłych sądów zostałem oczyszczony z wszelkich zarzutów, co potwierdziło moją absolutną uczciwość w zarządzaniu miastem.

Podobnie ohydna i wydumana jest tak zwana seksafera ratuszowa. Posłużono się pomówieniami i fałszerstwami na niespotykaną dotąd skalę, produkując cały arsenał zmanipulowanych materiałów audiowizualnych i fotograficznych. Cała sprawa ciągnie się już prawie siedem lat i nieprawdą jest, że 3 grudnia będzie wyrok. Ten wyrok będzie dużo później i zapewne tak jak w sprawach gospodarczych uniewinniający.

Trauma, jaką przeżyłem ja i cała moja rodzina złamałaby niejednego twardziela. Nie dałem się złamać. Jestem wdzięczny mojej żonie Jadwidze i wszystkim tym, którzy wspierali mnie myślą, słowem i miłym gestem życzliwości. Bez Was nie dałbym rady.

Po latach gehenny i codziennej walki o dobre imię nie ma we mnie zapiekłości i żądzy zemsty. Chcę ludzi łączyć, nie dzielić. Bez względu na pochodzenie, wykształcenie, stan majątkowy, wyznanie i światopogląd.

Biorę udział w wyborach na prezydenta miasta, ponieważ mam wizję rozwoju naszego grodu i wierzę, że przed nami znów są piękne lata. Mogę dokonać tego wspólnie z Wami, moimi wyborcami i wszystkimi mieszkańcami Olsztyna. Mam doświadczenie i niezbędną wiedzę, pomysły i determinację, aby stworzyć nowe miejsca pracy i warunki do życia wszystkim pokoleniom. Aby prowadzić inwestycje bez bałaganu, zbudować stadion i halę sportowo-wystawienniczą, przywrócić Olsztynowi takie imprezy jak Tour de Pologne czy Memoriał Wagnera. Nasze miasto w 2007 r. zdobyło prestiżowy laur w konkursie Teraz Polska. Chcę, żeby miasto znów tętniło życiem, a nie gnuśniało pod betonem przykrytym czerwonym dywanem.

Przywróćmy blask Olsztynowi, stwórzmy przestrzeń, w której młodzi ludzie będą mogli rozwijać swoje talenty i zdobywać wykształcenie. Aby mogli znaleźć tu miejsca pracy i założyć rodzinę, a nie szukać swojej szansy w metropoliach czy za granicą.

Drodzy Olsztynianie.

Jestem do Waszej dyspozycji, mam w sobie dość siły, aby kontynuować moją służbę dla Was oraz dzieło rozwoju pięknego Olsztyna. Spotkajmy się przy urnie 30 listopada!

Czesław Jerzy Małkowski

Tagi: Małkowski

Komentarze (28)

Dodaj swój komentarz

 • abx 2014-11-29 21:31:07 84.203.*.*
  Mam wrazenie ze klopsik pcha te wozki w Michelinie I jest za to dozgonnie wdzieczny Czesiowi I francuskim szefom. Za te sama prace we Francji ta sama firma placi 8 razy wiecej ale klopsikowi takie cyfry nice mieszcza die w glowie...
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • Olsztyn - moje miasto 2014-11-29 17:52:03 82.139.*.*
  Dziennikarz śledczy Mariusz Kowalewski "Cała prawda o seksaferze" - jak Małkowski dawał się fotografować roznegliżowany w swoim gabinecie - jak blokuje postępowanie sądowe multiplikując ilość świadków - jak bezczelnie kłamie i wprowadza w błąd opinię publiczną link do artykułu http://www.mariuszkowalewski.com/blog/2014/11/27/prawda-o-seksaferze
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • muzykant 2014-11-29 14:47:09 83.9.*.*
  Panie Prezydencie !!! Wielokrotnie manifestowałem swoje poparcie dla Pana Osoby, stylu rządzenia normalności, można było Pana spotkać na spacerze i w trakcie zakupów, zawsze jest Pan otwarty przyjmuje Pan krytykę i potrafi podziękować za dobre słowo. Ta prawda Pan łączy ludzi, nienawiść z jaką jest Pan zwalczany jest nie do przyjęcia. Tęga zmowa i walko o utrzymanie władzy, ale co ma do tego Bałtroczyk może tylko tyle, że jest kolesiem Cichonia i stąd ta nienawiść. Wiele zła i złej krwi ale mam nadzieję, że po wyborach będzie wszystko dążyło do normalności. Pozdrawiam Bogdan z rodziną.
  Odpowiedz Oceń: 1 0 Zgłoś treść
 • klopsik 2014-11-29 12:48:03 88.156.*.*
  Prace idioto daje.
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • pablok 2014-11-29 11:59:34 88.156.*.*
  abx nie wiedziałem, że wypuścili cię już ze szpitala, pamiętaj o lekach bo widać po twoich wpisach, że o nich zapominasz a może powinieneś udać się do lekarza i poprosić o zwiększoną dawkę leku..
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • abx 2014-11-29 01:36:58 84.203.*.*
  A co do listu Czesia: tylko ja, ja,... ja, .....ja. A najwieksze jaja ze on zalatwil centrum logistyczne Michelina... Otoz Michelin to najwieksza porazka Olsztyna. Co on daje miastu ? Zabiera elektrocieplownie, trzeba wydac wiecej niz przychod z prywatyzacji OZOSu. Niczego nie sponsoruja, jakby sie wstydzili ze produkuja w Olsztynie czy Polsce. Na Zachodzie w miescie gdzie jest taka duza fabryka - cale miasto kwitnie. Ale Olsztyn ? Zdycha. Centrum lodistyczne... A jakie trzeba miec kwalifikacje do pchania wozkow z oponami zeby tam pracowac ???? Jaka to wielka technologia ??? Zero korzysci dla miasta. A co Michelin wyciagnal dla siebie - spytajcie Czesia...
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • abx 2014-11-29 01:31:18 84.203.*.*
  Szkoda mi olsztynian, to fajni, ciezko pracujacy ludzie - ale zeby ktos Wam pomogl, musicie najpierw pomoc sobie sami. Jest niestety, co widac po wynikach glosowania, spora ilosc ludzi wierzacych w Czesia-zboka. Jesli nie ma sie rozumu i glosuje na takich ludzi... olsztyn nadal bedzie biedny. Szkoda bo to piekne miasto mojej mlodosci. Pozdrawiam.
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • zdziwiony 2014-11-28 19:51:59 83.9.*.*
  Opamiętajcie się Olsztynianie, byście się nie wstydzili swojego pochodzenia! I tak już Polska się z nas śmieje! Kiedyś, dawno temu, na ekspresie Warszawa - Olsztyn wysmarowano wielki napis: CIEMNOGRÓD. Chyba znów zobaczymy coś takiego jeśli się nie obudzicie.
  Odpowiedz Oceń: 0 1 Zgłoś treść
 • Wiktor 2014-11-28 12:44:20 88.156.*.*
  Słyszałem plotki, że jeden z olsztyńskich mafiosów-lekarz przez rok w lodówce przechowywał materiał genetyczny JCM i wykorzystał go ,gdy JCM nie sprzedał mu za przysłowiową złotówkę szpitala na trasie wylotowej z Olsztyna. Inny dołączył do spóły po wyburzeniu spornego budynku, itp, itd. A takich oszczerstw jakie wypisuje na Czesia olsztyńska gnida radiowo-telewizyjno-kabareciarska to w życiu jeszcze nie słyszałem i nie widziałem. Może Czesio nie jest ideałem ale jest uczciwy! I odporny na kalumnie ludzi złej woli. Pozdrawiam i podziwiam też żonę p. Czesia która wybaczyła mu męskie, grzeszki.Jak Clintonówna Bilowi!
  Odpowiedz Oceń: 1 0 Zgłoś treść
 • maniiek 2014-11-28 09:26:51 94.254.*.*
  Nie idę na wybory bo mam to w dupie ale znam osobiście jedną z babeczek którą rzekomo Jerzy Małkowski molestował i powiem wam że to latawica i nie jeden ja przeleciał, ja okazję też miałem i może bym się skusił ale nie byłem jeszcze dość wypity i chwała Bogu bo by mi jeszcze potem też popierdoliła życie.
  Odpowiedz Oceń: 1 0 Zgłoś treść