Łynostrada nie jest oznakowana. Co na to miasto?

Łynostrada nie jest oznakowana. Co na to miasto?
Radny Paweł Klonowski zaapelował do prezydenta Piotra Grzymowicza, aby miasto oznakowało Łynostradę
Fot. Wizja Lokalna Olsztyna / FB

Radny Paweł Klonowski, społecznik ze Stowarzyszenia Wizja Lokalna Olsztyna, w poniedziałek złożył wniosek do prezydenta Piotra Grzymowicza dotyczący Łynostrady. Zaapelował o właściwe oznakowanie trasy oraz o mapę dotyczącą jej przebiegu, ponieważ na obecną chwilę takowej nie ma.

Na jednym z portali społecznych Wizja Lokalna Olsztyna ogłosiła, że radny Paweł Klonowski złożył na ręce prezydenta interpelację dotyczącą właściwego oznakowania Łynostrady, czyli trasy wypoczynkowo-rekreacyjnej wiodącej wzdłuż Łyny.

Brak odpowiedniego oznaczenia trasy nad Łyną w terenie oraz dostępnej do pobrania mapy jej przebiegu. Te kwestie podnoszone ostatnio bardzo często w wiadomościach do Wizji Lokalnej czy publikowane na stronie Łynostrada stały się przedmiotem wniosku do Prezydenta, który w formie interpelacji radnego złożył nasz kolega ze stowarzyszenia – Paweł Klonowski.

– możemy przeczytać we wpisie.

Stowarzyszenie dodaje, że mapa przebiegu trasy jest już w przygotowaniu. To samo potwierdza ratusz.

Kończymy opracowanie mapy Łynostrady i będziemy ją rozdawać mieszkańcom podczas oficjalnego otwarcia trasy – wyjaśniła w rozmowie z nami Marta Bartoszewicz, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Olsztyna.

Oficjalne otwarcie Łynostrady ma odbyć się 25 sierpnia o godz. 10 na zapleczu ul. Martuszewskiego (między al. Obrońców Tobruku a ul. Tuwima). Rzeczniczka dodała, że miasto jest otwarte na dyskusje w sprawie oznakowania trasy.

Co do oznakowania to jesteśmy otwarci na dyskusję w tym temacie. Jak interpelacja zostanie zarejestrowana odpowiemy na nią i zaprosimy osoby zainteresowane na wspólny przejazd Łynostradą, by określić gdzie ewentualnie należy wstawić dodatkowe tabliczki – dodała Marta Bartoszewicz.

Komentarze (19)

Dodaj swój komentarz

 • PARK JORDANOWSKI PRZY ŁYNOSTRADZIE 2019-08-14 10:07:57 80.52.*.*
  PANIE RADNY ODDAJE POMYSŁ ZA DARMO: NIEDALEKO ŁYNOSTRADY W OKOLICY MARTUSZEWSKIEGO JEST DUŻY ZIELONY NIEUŻYTKOWANY TEREN NA KTÓRYM NALEŻY ZBUDOWAĆ PARK JORDANOWSKI - TAK JAK NA NAGÓRKACH. TERAZ JEST TYLKO MAŁA SIŁOWNIA NA POWIETRZU. TAK DZIECI Z OSIEDLA MOGŁYBY MIEĆ SWOJE BEZPIECZNE MIEJSCE DO ZABAWY.
  Odpowiedz Oceń: 13 10 Zgłoś treść
 • Męczybułła 2019-08-14 10:05:05 80.52.*.*
  Łynostrada - dobrze, że powstała ale ma kilka mankamentów: nawierzchnia nie jest utwardzona i w gorące dni unosi się tam duży kurz a po deszczowych dniach jest błoto. Ponadto zbudowano bardzo niebezpieczny zjazd pod most na Obrońców Tobruku - ciasny zakręt, brak widoczności czy jedzie ktoś z naprzeciwka doprowadzi prędzej czy później do wypadku. Kolejne niebezpieczne miejsce to wskazane na zdjęciu do artykułu. Przecież można było część pieszą spokojnie poprowadzić między drzewem a rzeką. Teraz nie dość że ruch pieszych i rowerzystów wchodzi w kolizję to jeszcze kilka metrów dalej jest wjazd od ul. Martuszewskiego, który generuje dodatkowe niebezpieczeństwa. Oświetlenie - lampy led skierowane tylko w jedną stronę - na ścieżkę rowerową i obejmujące chodnik tylko częściowo. A można było lampy skierować naprzemiennie.
  Odpowiedz Oceń: 8 1 Zgłoś treść
 • bleh 2019-08-14 00:07:48 88.156.*.*
  Może mi ktoś wyjaśnić, po kiego to zwężenie na zdjęciu? Później znowu DDR i chodnik są szerokie.
  Odpowiedz Oceń: 4 1 Zgłoś treść
 • curwer ecu 2019-08-13 23:17:15 5.173.*.*
  To co radny Klonowski nie potrafi się domyśleć że jak trasa rowerowa nazywa się Lynostrada to jest obok rzeki o nazwie Łyna. Jakby radny Klonowski jeszcze nie wiedział jak tak trafić to polecam mapy google z trybem satelitarnym. Co platformers to platformers, najgłupszy PIS-dzielec nie ma takich problemów.
  Odpowiedz Oceń: 5 8 Zgłoś treść
 • hyca 2019-08-13 16:03:01 89.228.*.*
  Oznaczenie powinno być już od dawna. Dobrze, że Pan się dopomina, ale zamiast tego trzeba tego kto taką trasę dopuścił, nie prosić o zrobienie tego co powinno być już dawno, a solidnie opierd...
  Odpowiedz Oceń: 5 4 Zgłoś treść
 • Młoda 2019-08-13 12:20:57 37.47.*.*
  Czy można było oddać do użytkowania bez oznakowania obwodnicę? Okazuje się, że Łynostradę można było dopuścić do użytkowania bez jakiegokolwiek oznakowania. A przecież na niej poruszają się rowerzyści i korzystają z niej piesi. Dla ratuszowych urzędników okazuje się, że nie musi być oznakowania. Ratusz wychodzi z założenia, że dopóki nie wydarzy się wypadek dopóty nie trzeba się martwić. Myślenie typowe dla PO.
  Odpowiedz Oceń: 14 9 Zgłoś treść