Kubuś Puchatek w Olsztynie! Świętowano w Planecie 11 [ZDJĘCIA]

Kubuś Puchatek w Olsztynie! Świętowano w Planecie 11 [ZDJĘCIA]
Kultowy Kubuś Puchatek był dziś główną postacią w bibliotece multimedialnej Planeta 11
Fot. Aleksandra Szczepaniak

W Olsztynie świętowano dzień najbardziej znanego misia na świecie – Kubusia Puchatka. W bibliotece multimedianej “Planeta 11” dzieci wraz z rodzicami wzięły udział w zabawach, warsztatach oraz wspólnym czytaniu książek. Bajkowa atmosfera udzieliła się wielu mieszkańcom Olsztyna, gdyż miejską bibliotekę odwiedziło więcej osób, niż się spodziewano.

18 stycznia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka. Data ta nie jest przypadkowa, gdyż 138 lat temu, właśnie tego dnia urodził się Alan Aleksander Milne, autor książek o małym misiu.

Znana na całym świecie postać zawitała do Olsztyna. W Planecie 11 świętowano to w sposób wyjątkowy. Dzieci wraz z rodzicami miały okazję przenieść się do bajkowego świata Kubusia Puchatka.

- Z racji dzisiejszego święta postanowilismy w “Planecie 11” zorganizować małą imprezę, podczas której zarówno dzieci, jak i dorośli będą mogli się wspólnie bawić. Chcieliśmy, aby goście w każdym wieku znaleźli coś dla siebie, ponieważ wiadomo, że Kubuś Puchatek to postać kultowa, na której wychowało się wiele różnych pokoleń – opowiadała organizatorka wydarzenia, Magdalena Samul.

Podczas obchodów urodzin Puchatka dzieci miały okazję wysłuchać bajki o jednej z przygód misia ze Stumilowego Lasu. Następnie wraz z rodzicami mali artyści wykonali balonowe misie, które dumnie prezentowali. Na zakończenie imprezy opiekunowie wraz z pociechami obejrzeli film "Krzysiu, gdzie jesteś?".

Liczba przybyłych gości zaskoczyła organizatorów wydarzenia. Nie oczekiwano, że Kubuś Puchatek przyciągnie aż tylu mieszkańców Olsztyna.

- Nie spodziewaliśmy się aż tylu gości! Jestem bardzo mile zaskoczona i dziękuję każdemu, kto dzisiaj przybył – mówiła organizatorka.

Pierwsze przygody o Kubusiu Puchatku powstały w 1926 roku. Od tego czasu bajkowy miś cieszy się ogromną sympatią wielu pokoleń. W Olsztynie istnieje nawet ulica nazwana jego imieniem, która łączy osiedle Jaroty z Pieczewem.

Galeria

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz