Dziś jest: 25.04.2024
Imieniny: Jarosława, Marka
Data dodania: 2021-05-31 09:34

Koszykówka. Jedno trafienie więcej i byłaby II liga

Spotkanie zespołu AZS UWM Olsztyn (białe stroje) z gospodarzami było niezwykle emocjonujące

Nie udało się zespołowi AZS UWM Olsztyn awansować do drugiej ligi koszykarzy. Podczas finałowego spotkania w Piasecznie olsztynianie zajęli 3. miejsce. Do drugiego premiowanego awansem zabrakło bardzo niewiele.

Jak się później okazało losy ewentualnego awansu olsztynian zostały rozstrzygnięte już w ich pierwszym piątkowym występie. Grali z gospodarzami, którzy po wygraniu dwóch kwart i remisując w jednej prowadzili 67:57 i nic nie zapowiadało, że nie dowiozą sukcesu ko końca spotkania. Na niecałe sześć minut przed końcową syreną, przy prowadzeniu Piaseczna 16 punktami (73:57) nastąpił niespodziewany zwrot sytuacji. Koszykarze z Olsztyna trafili za 23 pkt, przy zerowej skuteczności ich rywali i zrobiło się 80:73 dla nich. Gospodarze szybko odpowiedzieli tym samym doprowadzając do remisu i dogrywki, która ostatecznie wygrali jednym punktem. W sobotę nie udało się olsztyńskiej ekipie wygrać z faworytami tego turnieju Pyrą Poznań, ale na otarcie łez pokonali bez problemów koszykarzy ze Szczawna-Zdroju.

AZS UWM Olsztyn - MUKS Piaseczno 94:95 (13:26, 27:27, 17:14, 24:14, d. 13:14)

MKK Pyra Poznań - AZS UWM Olsztyn 106:84 (30:26, 37:16, 17:34, 22:8)

AZS UWM Olsztyn - MKS Basket Szczawno-Zdrój 104:88 (30:21, 24:28, 25:22, 25:17)