Koronawirus zamyka urząd skarbowy. Co z rozliczeniem PIT-ów?

Koronawirus zamyka urząd skarbowy. Co z rozliczeniem PIT-ów?
Olsztyński urząd skarbowy zostanie zamknięty
Fot. Urząd Skarbowy w Olsztynie

Ze względu na sytuację epidemiczną, od 5 do 12 marca br. zawieszona zostanie obsługa bezpośrednia podatników w Urzędzie Skarbowym w Olsztynie oraz odwołana możliwość e-rezerwacji wizyty w tym okresie.

W siedzibie urzędu w godz. 8-15 czynny będzie punkt przyjmowania i wydawania dokumentów, jednakże bez możliwości konsultacji.

Dokumenty można również złożyć poprzez wrzucenie do skrzynki znajdującej się na przed urzędem - dostępna całodobowo.

Większość dokumentów podatkowych można szybko, bezpiecznie i wygodnie złożyć elektronicznie przez stronę www.podatki.gov.pl, www.biznes.gov.pl lub za pośrednictwem ePUAP.

Najprostszym sposobem złożenia zeznania podatkowego jest skorzystanie z usługi Twój e-PIT. Dostęp do usługi możliwy jest wyłącznie przez e-Urząd Skarbowy, na stronie www.podatki.gov.pl.

Komentarze (4)

Dodaj swój komentarz

 • Obiektywna 2021-03-03 19:30:56 83.20.*.*
  Wyobraźcie sobie, ze osoby tam pracujący też są ludźmi i także chorują. Nie rozumiem tych kpiacych komentarzy. Poz a tym jeśli ktoś umowil wcześniej wizytę wchodził do Urzędu bez problemu. Jeśli ktoś nie potrafi czytać i przyswoić informacji o konieczności rezerwacji wizyty to na ładne oczy nie wejdzie.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 10 3
 • Anty PiS 2021-03-03 18:21:27 188.146.*.*
  Przepisy pozwalają mi złożyć osobiście pit i mieć potwierdzenie zbyt ważny dokument żeby wkładać sobie do skrzynki bo w przypadku zagubienia u s nie poniesie odpowiedzialności
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 3 8
 • alik 2021-03-03 15:04:12 81.190.*.*
  Nikogo nie przyjmowali tylko przez telefon wewnętrzny i też chorzy?
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 13 8