Koronawirus. W końcu uruchomią fontanny, ale nie wszystkie

Koronawirus. W końcu uruchomią fontanny, ale nie wszystkie
Przez koronawirusa wszystkie fontanny w mieście uruchomiono z opóźnieniem
Fot. Archiwum Olsztyn.com.pl

Z dużym opóźnieniem, ale w końcu zostaną uruchomione. Fontanny w tym roku powracają znacznie później niż co roku. Ma to związek z szeregiem obostrzeń, jakie wprowadzono przez pandemię koronawirusa.

Dziś, 1 lipca, miasto rozpoczęło napełnianie fontann. Wodotryski w tym roku zostały uruchomione znacznie później, a wszystko przez obostrzenia, jakie wprowadzono w związku z koronawirusem.

- Wprawdzie nie wszystkie i ze względu na sytuację epidemiologiczną ze znacznym opóźnieniem, ale i tak cieszę się, że tak ważny element przestrzeni publicznej będzie radował oko mieszkańców naszego miasta – skomentował prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz.

Powróci tylko 9 fontann z 11, bo konserwator zabytków prowadzi prace przy małej fontannie w Parku Jakubowo. Z kolei ta przy Muzeum Nowoczesności została w kwietniu uszkodzona, o czym pisaliśmy w artykule: Niecodzienne zdarzenie w Parku Centralnym. Auto wjechało w fontannę [ZDJĘCIA].

Wykaz fontann, jakie mają zostać uruchomione 1 lipca:

* na stawie - Park Jakubowo
* Symfonia Ptaków - Park Podzamcze
* Ryba z dzieckiem - Park Podzamcze (za Casablancą)
* przy Starym Ratuszu - Stare Miasto
* przy ratuszu (kaskada wodna)
* na stawie w Parku Kusocińskiego
* w Parku Centralnym
* na Placu Solidarności
* Skwer Nila

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • Kufel 2020-07-01 12:03:15 188.147.*.*
    Oko mieszkańców cieszą dziurawe drogi trawa poltometrowa i jeb..ane światła co 59 metrów Nawet w ketrzynie smieja sie z naszej olsztynskiej wioski .Grzymowicz włącz myślenie nie fontanny
    Odpowiedz Oceń: 3 3 Zgłoś treść
Zamknij Elbląska Uczelnia Humanistyczno Ekonomiczna