Koronawirus. Premier odwołuje imprezy masowe. Stomil zawiesił sprzedaż biletów, a urząd wojewódzki... prosi o ograniczenie wizyt [AKTUALIZACJA]

Koronawirus. Premier odwołuje imprezy masowe. Stomil zawiesił sprzedaż biletów, a urząd wojewódzki... prosi o ograniczenie wizyt [AKTUALIZACJA]
Z uwagi na zagrożenie koronawirusem, Stomil Olsztyn zawiesił do odwołania sprzedaż biletów na mecz z Chrobrym Głogów
Fot. Archiwum Olsztyn.com.pl

We wtorek z uwagi na zagrożenie epidemią koronawirusa Mateusz Morawiecki, premier Polski, zarządził, że wszystkie masowe imprezy w kraju zostaną odwołane. Nawet urząd wojewódzki zaapelował o... ograniczenie wizyt w urzędzie.

Musimy zmieniać swoje nawyki i unikać dużych grup ludzi. Dlatego odwołujemy wszystkie imprezy masowe – powiedział na dzisiejszej konferencji prasowej premier Morawiecki.

To nie wszystko. Minister nauki Jarosław Gowin zawiesił wymianę studencką.

Wydałem polecenie, aby zawiesić wymianę z zagranicznymi studentami, oraz wstrzymać konferencje naukowe z zagranicznymi naukowcami – wyjaśnił Jarosław Gowin.

Imprezy masowe to wydarzenia, w których udział wziąć może przynajmniej 1000 osób lub co najmniej 500, jeżeli odbywa się w hali.

Do słów premiera odniósł się także PZPN.

Rozgrywki pucharowe, pierwszej i drugiej ligi oraz niższych klas rozgrywkowych nie mogą mieć charakteru imprez masowych aż do odwołania.

– możemy przeczytać w komunikacie.

Działacze Stomilu Olsztyn napisali na twitterze, że klub wstrzymuje sprzedaż biletów na najbliższy mecz z Chrobrym Głogów.

W związku z decyzją organu prowadzącego rozgrywki, wstrzymuje sprzedaż biletów na sobotnie spotkanie z Chrobrym Głogów do odwołania. Więcej informacji podamy w czwartek.

– możemy przeczytać w poście.

Co z AZS-em?

Właśnie odbywa się spotkanie w tej sprawie. Czekamy jeszcze na decyzję ligi. Nasze stanowisko prawdopodobnie ogłosimy jeszcze dzisiaj – poinformował nas Mateusz Lewandowski, rzecznik prasowy Indykpolu AZS Olsztyn.

AKTUALIZACJA: Mecz siatkarzy odbędzie się bez udziału publiczności.

W związku z decyzją organów administracyjnych o zakazie organizacji imprez masowych, informujemy, iż mecz, odbędzie się bez udziału publiczności. Kibice, którzy zakupili bilety, otrzymają zwrot środków pieniężnych.

– możemy przeczytać w oświadczeniu klubu.

Zagrożenie epidemią nie dotyczy tylko sportu, dlatego też urząd wojewódzki zaapelował do petentów o... ograniczenie wizyt w urzędzie.

Z uwagi na trwający wzmożony okres zachorowań na grypę oraz pojawienie się na terytorium RP koronawirusa zwracamy się do Państwa z prośbą o ograniczenie wizyt w naszym Urzędzie.

– możemy przeczytać komunikat urzędu.

AKTUALIZACJA: Na stronie urzędu wojewódzkiego pojawił się także komunikat ws. organizacji i uczestnicztwa w imprezach masowych.

Mając na uwadze negatywną ocenę stanu bezpieczeństwa wynikającą z analizy sytuacji związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2, uprzejmie informuję, że na podstawie art. 34 ustawy z dnia 20 marca 2009 r. o bezpieczeństwie imprez masowych (Dz. U. z 2019 r. poz. 2171) zakazywane będą planowane lub przeprowadzane imprezy masowe z udziałem publiczności. Jednocześnie należy zwrócić uwagę na możliwość przeprowadzania niektórych imprez masowych, zwłaszcza sportowych, bez udziału publiczności. Bardzo proszę o zrozumienie zaistniałej sytuacji i współdziałanie z organami administracji publicznej w tej sprawie, w tym potwierdzanie, że dana impreza masowa mimo otrzymania stosownego zezwolenia nie zostanie przeprowadzona lub zostanie przeprowadzona bez udziału publiczności, tak, by nie było konieczne jej przerywanie na podstawie art. 34a ww. ustawy.

– możemy przeczytać.

Komentarze (4)

Dodaj swój komentarz

  • Z Bari 2020-03-10 14:00:55 5.173.*.*
    A ja obecnie wypoczywam w Bari i jutro jade zwiedzać Rzym. Pojechałem tam przed epidemią, ale nie zamierzam rezygnować z wypoczynku. Za kilka dni wracam do Polski, czy będę wyklęty jak jakiś trędowaty?
    Odpowiedz Oceń: 3 4 Zgłoś treść
  • R.O. 2020-03-10 13:35:35 37.47.*.*
    Bardzo dobra decyzja! Jeszcze czasowe zamknięcie szkół i będzie nam prościej panować nad rozprzestrzenianiem się wirusa, i unikniemy wariantu włoskiego. Pochwalam działanie rządu i trzymam kciuki za kolejne decyzje. Brak meczu to nie koniec świata. Przerwa w nauce na 3-4 tygodnie jest też mniej groźna niż rozwój wirusa w kraju.
    Odpowiedz Oceń: 4 1 Zgłoś treść