Koronawirus powodem wstrzymania badania trzeźwości w lubuskiem. Jak to wygląda na Warmii i Mazurach?

Koronawirus powodem wstrzymania badania trzeźwości w lubuskiem. Jak to wygląda na Warmii i Mazurach?
Policjanci z drogówki w województwie lubuskim nie będą sprawdząć trzeźwości kierowców. Jak sytuacja wygląda na Warmii i Mazurach?
Fot. Archiwum Olsztyn.com.pl

29 lutego zastępca komendanta wojewódzkiego policji w Gorzowie Wielkopolskim, Jerzy Głąbowski, napisał do naczelnika tamtejszego Wydziału Ruchu Drogowego KWP, żeby zawiesić do odwołania kontrole trzeźwości. Ma to związek z wytycznymi głównego inspektora sanitarnego ws. koronawirusa.

W związku z informacją przekazaną przez insp. Tomasza Szymańskiego Zastępcę Komendanta Głównego Policji podczas dzisiejszej wideokonferencji, dotyczącą zaleceń wydanych przez Głównego Inspektora Sanitarnego MSWiA polecam do odwołania zawiesić prowadzenie masowych badań trzeźwości kierujących pojazdami, realizowanych podczas działań „Trzeźwy Poranek”, „Trzeźwy Wieczór” itp.

– możemy przeczytać w piśmie (pisownia oryginalna).

Zainteresowało nas, czy komendanci podjęli jednakowe decyzje w innych regionach Polski, a zwłaszcza na Warmii i Mazurach.

Nie chcę komentować decyzji gorzowskiej komendy. U nas takich decyzji nie ma i nic nie zapowiada, żeby miały być – powiedział w rozmowie z nami Tomasz Markowski, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

Główny inspektor sanitarny w piśmie wystosowanym do komendantów policji, zawarł m.in. informacje o sytuacjach wymagających szczególnej ostrożności. Chodzi np. o zatrzymanie lub legitymowanie osoby z widocznymi objawami chorobowymi dróg oddechowych, czynności związane z przeszukiwaniem obiektu, w którym przebywa lub mogła przebywać osoba chora czy też wykonywanie czynności zabezpieczających w obszarze strefy izolacyjnej zorganizowanej w związku z pobytem w niej osób chorych.

Funkcjonariusze, którzy mają bezpośredni kontakt z takimi osobami, powinni mieć maski ochronne i rękawice jednorazowe, stosować preparaty dezynfekujące na bazie alkoholu, powiadomić o każdym przypadku zachorowania lub podejrzenia o zachorowanie inspektora sanitarnego.

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • R.O. 2020-03-02 18:23:57 83.6.*.*
    To teraz każdy zatrzymywany będzie symulował kaszel.
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 1 0
2147382000