Kornawirus. W piłkarskim Stomilu obniżki wynagrodzeń

Kornawirus. W piłkarskim Stomilu obniżki wynagrodzeń
Piłkarze oraz prezes Stomilu Olsztyn podpisali porozumienie o obniżeniu pensji
Fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

W związku z rozprzestrzenianiem się epidemii koronawirusa zarząd Stomilu Olsztyn i rada drużyny podpisały porozumienie o obniżeniu piłkarzom, sztabowi szkoleniowemu i prezesowi wynagrodzeń.

Epidemia koronawirusa negatywnie wpływa na środowisko sportowe. Pod koniec marca kluby Fortuny 1 liga wystosowały rekomendacje dotyczące czasowego ograniczenia wynagrodzeń zawodników.

(...) wszystkie kluby Fortuna 1 Liga, będą starały się podejmować solidarne decyzje, aby w tym trudnym momencie mówić wspólnym głosem. W najbliższym czasie każdy z klubów indywidualnie będzie podejmował rozmowy z zawodnikami i sztabami szkoleniowymi. Rekomendowane będzie czasowe ograniczenie wynagrodzeń (do momentu zakończenia rozgrywek sezonu 2019/2020, ale nie krócej niż do 30.06.2020) o poziom 50% całkowitego uposażenia. Równocześnie kluby wskazały, że kwotą uznaną za minimalną będzie wartość wynagrodzenia na poziomie 4.000 PLN brutto

- czytamy w komunikacie z 27 marca.

W związku z tym zarząd Stomilu Olsztyn, w tym prezes Wojciech Kowalewski, podpisał z radą drużyny porozumienie mówiące o zmniejszeniu wynagrodzeń: zarządu, sztabu szkoleniowego oraz piłkarzy.

W wyniku negocjacji Zarządu Stomil Olsztyn S.A. oraz przedstawicieli Rady Drużyny, zostało zawarte porozumienie, o charakterze intencjonalnym, które zakłada między innymi pomniejszenie wynagrodzeń zawodników pierwszej i drugiej drużyny oraz sztabów szkoleniowych w miesiącach: kwiecień 2020 r. o 25 %; maj 2020 r. o 30%; czerwiec 2020 r. o 30%

- napisano w komunikacie olsztyńskiego klubu.

Takie rozwiązanie ma na celu utrzymanie stabilności finansowej „Dumy Warmii” i zachowanie wszystkich miejsc pracy.

Podobne kroki podjęły inne kluby, m.in. Wisła Kraków czy Śląsk Wrocław.

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz