Kopernik na wesoło

Z okazji 537. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika Starostwo Powiatowe w Olsztynie oddaje cześć wielkiemu uczonemu, któremu Warmia zawdzięcza tak wiele. Jednocześnie ujawnia nieco komiksowy wizerunek młodego, uśmiechniętego i pozytywnego Kopernika, który jest skierowany przede wszystkim do najmłodszych, ale nie tylko...

Wydział Informacji, Promocji i Rozwoju Starostwa Powiatowego w Olsztynie rozwija twórczo popkulturowy wizerunek Kopernika Warmiaka, o którym było głośno w kraju i za granicą w ubiegłym roku.

 - Stworzyliśmy uśmiechnięty i pozytywny wizerunek-maskotkę młodego Mikołaja Kopernika, która jest skierowana głównie do dzieci, ale nie tylko - wyjaśnia Mariusz Kwas, dyrektor wydziału IPR olsztyńskiego starostwa.

Zamysł był taki, żeby zaproponować prosty ikonograficzny znak w popkulturowym, komiksowym stylu, który zdecydowanie bardziej przemówi do wyobraźni najmłodszych, niż znane od lat, klasyczne wizerunki astronoma. Olsztyńskie starostwo planuje w najbliższym czasie umieszczać wizerunek młodego Mikołaja na gadżetach reklamowych, w folderach, na dyplomach czy jako dodatek do oficjalnych wydawnictw starostwa, gmin wchodzących w skład powiatu, czy instytucji, które zechcą promować takie przedstawienie Mikołaja Kopernika.

- Liczymy na to, że najmłodsi odbiorcy zaakceptują nowy wizerunek Mikołaja Kopernika - mówi Mirosław Pampuch, starosta olsztyński. - Poprzez takiego sympatycznego Mikołajka młodzi ludzie od początkowych lat życia będą dowiadywać się i przyswajać wiedzę o ścisłych związkach wielkiego astronoma z Warmią.

Pomysłów na wykorzystanie wizerunku odmłodzonego Mikołaja Kopernika jest dużo więcej. Mógłby być bohaterem komiksu czy serialu animowanego lub funkcjonować jako odrębna maskotka - pamiątka z Warmii.

- Młody Kopernik może także wskazywać na tablicach informacyjnych drogę do miejsc godnych zwiedzenia na Warmii, które są związane z jego osobą - dodaje Mariusz Kwas.

Źródło: Starostwo Powiatowe Olsztyn/własne

Galeria

Komentarze (5)

Dodaj swój komentarz