Kontrabanda w grillach. Przemyt wykryto w olsztyńskiej firmie kurierskiej

Kontrabanda w grillach. Przemyt wykryto w olsztyńskiej firmie kurierskiej
Kontrola w firmie kurierskiej
Fot. IAS Olsztyn

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej w Olsztynie przeprowadzili kontrolę w jednej z olsztyńskich firm kurierskich. Dwie paczki, które miały trafić do Wielkiej Brytanii, przykuły ich uwagę. Okazało się, że kontrabandę ukryto w jednorazowych grillach.

Funkcjonariusze KAS kontrolę w firmie kurierskiej przeprowadzili we wtorek, 18 lutego.

- Ich uwagę zwróciły dwie pokaźnych rozmiarów przesyłki skierowane do odbiorcy w Wielkiej Brytanii. Z posiadanych przez mundurowych informacji wynikało, że w trakcie wysyłania paczek, ich nadawca zachowywał się podejrzanie. Unikał kamer monitoringu, ukrywał twarz pod obszernym kapturem – informuje st. rachm. Marta Rosiak, rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Olsztynie.

Okazało się, że podejrzany miał powody do zdenerwowania. Podczas kontroli okazało się, że w kartonach znajdowały się 72 jednorazowe grille, a w każdym z nich ukryto 24 paczki papierosów. Łącznie zabezpieczono ponad 34 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Uszczuplenia z tytułu należności podatkowych oszacowano na 40 tys. zł. Sprawa trafiła do komórki dochodzeniowo-śledczej, a zatrzymaną kontrabandę zdeponowano w magazynie Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Celno-Skarbowego.

Galeria

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz

  • rymrym 2020-02-26 08:24:26 213.184.*.*
    Okazało się, że podejrzany miał powody do zdenerwowania. Podczas kontroli okazało się, że w kartonach znajdowały się 72 jednorazowe grille, a w każdym z nich ukryto 24 paczki papierosów. Łącznie zabezpieczono ponad 34 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy - fiu fiu fiu
    Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
  • Xnx 2020-02-22 08:20:45 188.147.*.*
    Śmieszne są te wyliczenia rzekomej straty budżetu państwa, rozumiem że gdyby kupił fajki w sklepie i przemycał je w tych grillach do Anglii byłoby ok i by dostał medal od naszych służb
    Odpowiedz Oceń: 3 0 Zgłoś treść