Koncert charytatywny w olsztyńskiej szkole muzycznej na rzecz chorego na nowotwór Adama Willmana

Koncert charytatywny w olsztyńskiej szkole muzycznej na rzecz chorego na nowotwór Adama Willmana
Adam Willman jest ratownikiem medycznym, u którego wykryto groźny nowotwór. Z uwagi na koszt leczenia przekraczający 1,3 mln zl, zorganizowano koncert charytatywny, który odbędzie się 30 kwietnia o godz. 18 w szkole muzycznej w Olsztynie
Fot. Marcin Kuchciński / Facebook

Adam Willman jest ratownikiem medycznym, u którego wykryto groźny nowotwór. Koszt leczenia to ok. 1,3 mln zł. Dlatego jego przyjaciele postanowili mu pomóc. Koncert charytatywny odbędzie się 30 kwietnia (sobota) o godz. 18 w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Olsztynie.

Koncert charytatywny „Gramy dla Adama Willman” odbędzie się już w najbliższą sobotę (30 kwietnia) o godz. 18 w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Olsztynie.

Wystąpią znani wykonawcy: Czerwony Tulipan, kabaret Czyści jak Łza, Basia Raduszkiewicz, Jakub Qbek Zajączkowski ft. Wioletta Wojszwiłło oraz utalentowani uczniowie szkoły muzycznej. Zaprezentowana zostanie także twórczość Cypriana Kamila Norwida.

Koszt cegiełki koncertowej to 70 zł, można jednak wpłacać większe kwoty. Jedna osoba może kupić dowolną liczbę cegiełek i odwrotnie, można złożyć się na jedną cegiełkę koncertową wspólnie, nawet z kilkoma osobami.

Cały dochód ze sprzedaży cegiełek przeznaczony zostanie na leczenie Adama Willmana, ratownika medycznego chorującego na nowotwór, chłoniak niezarniczy. Potrzeba zgromadzić aż 1,3 mln zł, bo lek nie jest refundowany.

Organizatorami koncertu są: Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Olsztynie, Zespół Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Olsztynie oraz Fundacja Onkologiczna Rakiety, której Adam Willman jest podopiecznym.

– Powrót do normalności jest obecnie moim największym marzeniem. Rak wywrócił moje życie, odebrał czas i siłę… Od czasu choroby postrzegam świat inaczej, niż robiłem to do tej pory. Każdy, najmniejszy detal wydaje się mieć stukrotnie większą wartość. Chciałbym nie martwić się o przyszłość mojej rodziny, moje dzieci: 10-letnia córka i 14-letni syn, potrzebują ojca. Wiem, że rak może odebrać wszystko z dnia na dzień, a ja nie mogę do tego dopuścić – powiedział Adam Willman.

Pana Adama można wesprzeć również TUTAJ

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

2147382000
2147382000