Miejska komisja zajęła się sprawą Stomilu. ''Musimy doprowadzić do wejścia inwestora''

Miejska komisja zajęła się sprawą Stomilu. ''Musimy doprowadzić do wejścia inwestora''
Kibice Stomilu podczas obrad Komisji Sportu i Rekreacji
Fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

Na dzisiejszym posiedzeniu Komisji Sportu i Rekreacji, oprócz radnych pojawili się także dziennikarze, prezes Stomilu Maciej Radkiewicz, a także kibice z transparentem o treści ''Stomil nigdy nie zginie''. Zabrakło zaś prezydenta lub jego zastępcy.

Jakie są szanse na uratowanie tonącego w długach Stomilu Olsztyn? Jak przebiegają rozmowy z inwestorami, o których wciąż mówi się niewiele? Odpowiedzi na te pytania próbowali ustalić zebrani dziś w ratuszu na Komisji Sportu i Rekreacji. Problem jednak w tym, że brakowało prezydenta lub jego zastępców. Na pytania odpowiadał głównie prezes Stomilu - Maciej Radkiewicz, który powiedział wprost - trzeba doprowadzić do wejścia inwestora. To jedyny ratunek dla "Dumy Warmii" - klubu zadłużonego na 4 mln złotych.

Komisja przegłosowała stanowisko, w którym zobligowała się wystosować do prezydenta Olsztyna wniosek o zintensyfikowanie rozmów z inwestorami zainteresowanymi Stomilem Olsztyn.

Podczas komisji liczne pytania zadawał radny Michał Wypij. Wśród nurtujących go kwestii znalazł się między innymi temat konkursu, który miasto rozpisało z myślą o Stomilu, a do którego – z racji zadłużenia – klub nie mógł przystąpić. ''Prezydent o tym wiedział? O co tutaj chodzi?''. Wypij dopytywał również o kadrę, jak wiadomo z klubu odeszło 12 zawodników, wiadomym jest, że żaden piłkarz nie podpisze kontraktu z klubem w takiej sytuacji.

Jak powiedział prezes Maciej Radkiewicz, bez inwestora "Duma Warmii" nie jest w stanie grać w I lidze. Dlatego trzeba zrobić wszystko, by inwestor wszedł w końcu do klubu.

W miniony poniedziałek do miasta wpłynęła oferta dotycząca akcji crowdfundingowej - wprowadzenia ogólnopolskiej sprzedaży akcji Stomilu, jak miało to miejsce w przypadku Wisły Kraków. Oferta jest teraz analizowana w ratuszu.

Komentarze (60)

Dodaj swój komentarz

 • obiektywnyy 2019-02-22 12:04:01 213.184.*.*
  Na meczach Lakers futbolu amerykańskiego przychodzi wiecej kibiców niżna Stomil. Ponadto przychodzą cale rodziny oraz przedstawiciele innych sportow. I potrafią znaleźć sponsora - a bo mają jasne i przejrzyste finanse i kojarzą się bardzo pozytywnie. Stomil kojarzy się negatywnie ze wzgledu na kiboli i zawiadomienia prokuratury i roszczeniowość łysych dresów.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 4 1
 • nick= 2019-02-22 05:50:19 5.184.*.*
  A ktoś zweryfikował kiedyś dane radnych miasta , a zasiada tam nie jeden bandzior i kombinator .
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
 • proste pytanie 2019-02-21 17:12:39 5.173.*.*
  czy ktos weryfikowal dane "kibicow" ktorzy przyszli i otoczyli komisje na posiedzeniu ? mam na mysli dowod osobisty i czy sa poszukiwani czy karani ? jezeli nie bylo takiej weryfikacji to slusznie ze nie bylo wladz miasta.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 7 3
 • Jadwiga_MIsiak 2019-02-21 09:59:13 83.31.*.*
  Czegoś nie rozumiem. Pan Radny Michał Wypij jest członkiem Komisji Sportu i Rekreacji, więc dziwi mnie nieznajomość przetargów dotyczących sfery sportowej, które ogłasza olsztyński ratusz. Powinien raczej zadawać pytania o zwłokę ratusza o podjęciu decyzji o losach klubu, znając sytuację finansową. Zasiadając w komisji powinno się posiadać niezbędną wiedzę na temat powiązanych podmiotów, jakimi jest m.in. Klub Stomil. Saga pod tytułem "Inwestorzy się zgłaszają drzwiami i oknami" zaczyna powoli nużyć. Crowdfunding? W innym miejscu jest i była krakowska Wisła, a w innym jest olsztyński Stomil. Nikt nie zainwestuje kasy w samą nazwę klubu, do tego nie kontrolując jak wydawane są zainwestowane środki.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 7 3
 • Prawda boli 2019-02-21 09:20:29 212.87.*.*
  Przecież ratowaniem Stomilu zajmuje się na poważnie Szmit z konkretnymi inwestorami i poważnymi sponsorami. Ilu sponsorów i inwestorów przyprowadził wam Wypij? Ilu Grzymowicz? Z kim Grzym rozmawia - nikt nic nie wie, ściemnia tylko i przesuwa w czasie, topiąc Stomil. O czym mowa, Wypij? Ten gość promuje siebie pod kolejne wybory. Gdyby Grzym nie przeszkadzał tym swoim złośliwym uporem to dawno byłoby wszystko pozałatwiane i nie byłoby cofnięcia licencji. A tak macie co macie.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 7 7
 • Kibic123 2019-02-21 09:10:35 83.31.*.*
  Przykro mi, ale muszę to napisać. Umiejętności zarządcze Stomilu kończą się na kompetencji podziału naszych pieniędzy. W klasie 1-3 tego uczą. Piłkarze to zadufani w sobie celebryci, którzy nie przeszli odpowiedniej sportowej weryfikacji, co przyczynia się do nędznych wyników ligowych. Tzn one są dobre, ale na poziomie 4 ligi. Jako podatnik, który łoży na miernoty żądam rozwiązania Stomilu "dupy" i utworzenia pod inną nazwą i z innym zarządem oraz piłkarzami, klubu na miarę Dumy Naszego Regionu. Tu nie ma fundamentu. Tu jest tylko buta, arogancja, kibolostwo, kolesiostwo, gwiazdorstwo, pogarda dla kibica, chamstwo, żenada i prostactwo. Zgruzujmy te Hydrę i zacznijmy od nowa dla kolejnych pokoleń budować klub na miarę najlepszych w Polsce i nie tylko...
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 10 5
 • Ryszard Ochódzki 2019-02-21 07:47:35 83.6.*.*
  W dresach na posiedzenie komisji? Eee... nieelegancko.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 6 4
 • Kos 2019-02-21 07:34:58 37.47.*.*
  Ej, nauczycielko z "wielkiego" miasta w którym jest mniej mieszkańców niż w nie jednej dzielnicy nie tylko Warszawy ale Łodzi czz Krakowa. Olsztyn nie jest żadnym przykładem dla Rzeszowa czy Opola a ceniony jest jedynie za unikalne położenie. Nawet Białystok ma 100 tys więcej a klubów w obu miastach nawet nie będę porównywał bo to obraza dla Jagi.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 6 7
 • Nauczycielka 2019-02-20 22:24:42 5.173.*.*
  Człowiek wychowany w małomiasteczkowym środowisku nie rozumie o czym marzą kibice Stomilu. Ma inne priorytety niź piłkarski klub. Ale na nieszczęście prezydent zarządza kasą. Nie da kasy tym bardziej że wygrał wybory i razem z planktonem rządzi miastem. Do tego jest człowiekiem który nie kocha innego człowieka. Demokracja rodzi także patologię.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 7 12
 • Młoda 2019-02-20 22:15:24 5.173.*.*
  Chyba wywołałam wilka z lasu pisząc w jednym z wpisów ze od 8 lat żaden z radnych nie zajmował się problemem Stomilu. Zebrała się komisja sportu. Trochę po czasie mości włodarze. Miałam rację pisząc że radny Wypij dobrze zrobił jako radny a przede wszystkim jako zwykły obywatel ze poinformował prokuraturę o zauwazonych w spółce akcyjnej Stomil nieprawidłowościach.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 18 2
2147382000