Kolizja czterech pojazdów przy zjeździe do Barczewa

Kolizja czterech pojazdów przy zjeździe do Barczewa
Jeden z uczestników kolizji przy zjeździe do Barczewa
Fot. KMP Olsztyn

Kilkadziesiąt minut po godzinie 15 służby otrzymały zgłoszenie o kolizji na wysokości Wrócikowa, przy zjeździe na Barczewo od strony Olsztyna, w której brały udział aż cztery pojazdy.

Utrudnienia na drodze krajowej numer 16 pod Barczewem.

Kilkadziesiąt minut po godzinie 15, przy zjeździe na Barczewo od strony Olsztyna, zderzyły się cztery samochody osobowe. Prawdopodobną przyczyną kolizji było nieustąpienie pierwszeństwa podczas wykonywania manewru skrętu w lewo przez kierującego nissanem.

Na szczęście żadna z osób biorących udział w zdarzeniu nie trafiła do szpitala.

Na miejscu pracują policjanci, zespół ratownictwa medycznego oraz strażacy z Barczewa i Olsztyna.

Źródło: własne, KMP Olsztyn

Galeria

Komentarze (9)

Dodaj swój komentarz

 • Zbyszek S 2020-11-15 10:51:58 88.156.*.*
  NOLe z tej części galaktyki czyli z gminy Barczewo. Są ułomami na drodze. Zachowują się jak Wojtasy z blok ekipy. Gaz w podłogę i klapy na oczach. Rajdowcy na suchych prostych odcinkach A na torach by się pożygali. Stan techniczny tych ich wozidełek, też jest dramatyczny. Stare ulepy typu Audi, hondy czy BMW. To jest kurwa dramat. Dlatego apeluje żeby zamknąć na stałe wszystkie wjazdy na DK16 aż do Kromerowa.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 2
 • Sygnalizacja świetlna 2020-11-14 16:52:27 88.156.*.*
  Tam powinna być sygnalizacja świetlna tak samo jak przy wyjeździe z Łęgajn w tych miejscach ciężko wyjechać w lewo samochody z obydwu kierunków zapierniczają ruch do tego jest bardzo duży.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 6 1
 • R.O. 2020-11-13 22:34:44 83.23.*.*
  Stare audi i beemki królują na tym odcinku drogi. Wyprzedzanie na ciągłej to standard. Na dodatek kierowcy tych aut myślą, że mają szybkie samochody, a nie widzą, że to tylko efekt tego że inni kierowcy muszą wyhamowywać żeby nie dopuścić do zderzenia i tragedii.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 3 1
 • Rksz 2020-11-13 19:45:17 95.160.*.*
  Ograniczenia, które tam obowiązuje (70 km/h) w znakomitej większości przypadków nie jest przestrzegane. Przydałoby się rozwiązanie inne niż znak pionowy, który w naszej kulturze drogowej nie stanowi pewnego sposobu na ograniczenie. Może jakiś fotoradar? Z pewnością fotoradar nie rozwiązałby wszystkich problem, ale ułatwiłby życie wjeżdżającym na 16, a może nawet skutecznie ograniczył podobne do tej sytuacje.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 4 1