Kolejny pożar budynku gospodarczego w regionie. Spłonął ciągnik i całe wyposażenie

Kolejny pożar budynku gospodarczego w regionie. Spłonął ciągnik i całe wyposażenie
Pożar budynków gospodarczych w miejscowości Mierki
Fot. OSP Gryźliny

We wtorek, 19 stycznia, w gminie Olsztynek. Z pożarem budynków gospodarczych walczyło pięć zastępów straży pożarnej. Nikomu nic się nie stało, ale spłonęło całe wyposażenie wiaty oraz ciągnik.

Do pożaru doszło około godz. 15:30 w miejscowości Mierki (gmina Olsztynek). W ogniu stanęła wiata gospodarcza, w której znajdował się ciągnik i wyposażenie. Gdy strażacy dotarli na miejsce, pożar był już rozwinięty.

Na szczęście ogień udało się opanować, ale cały sprzęt znajdujący się w budynku spłonął. Wiata stała około 100 metrów od budynków mieszkalnych, więc nie było zagrożenia dla życia i zdrowia mieszkańców.

Z ogniem walczyło 5 zastępów straży, 24 ratowników.

To nie pierwszy pożar budynku gospodarczego w naszym regionie. Dwa dni temu w artykule „Pożar garażu na olsztyńskich Dajtkach. Spłonęły maszyny i samochód [ZDJĘCIA]” informowaliśmy, że w ogniu stanął garaż. W tym przypadku spłonęły maszyny warsztatowe i samochód.

WYJAZD 03/2021 19 stycznia 2021 roku o godzinie 15.58 nasza jednostka została zadysponowana zastępem [309N53] do pożaru budynków gospodarczych w miejscowości Kolonia Mierki (gmina Olsztynek).

Opublikowany przez OSP Stawiguda Wtorek, 19 stycznia 2021

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz