Dziś jest: 25.04.2024
Imieniny: Jarosława, Marka
Data dodania: 2009-10-16 13:36

Natalia

Kłamstwo ma krótkie nogi

Żona jednego z mężczyzn, zamieszanych w sprawę tzw. linczu we Włodowie, usłyszała wczoraj zarzut składania fałszywych zeznań przed Sądem Apelacyjnym w Białymstoku. Kobieta, broniąc swojego męża, najprawdopodobniej celowo skierowała podejrzenia na ojca.

reklama
O Włodowie było głośno w lipcu 2005 roku. Pierwszego dnia tego miesiąca doszło tu do sąsiedzkiego linczu na Józefie C. Skazani i inni mieszkańcy wsi przez długi czas utrzymywali, że dopuścili się takich czynów, ponieważ recydywista zagrażał życiu społeczności. Sąd Apelacyjny w Białymstoku stwierdził, że faktów tych nie potwierdzają akta sprawy.

W czerwcu tego roku Marlena W., która przez cztery lata odmawiała składania zeznań, twierdziła przed Sądem Apelacyjnym w Białymstoku, że Józefa C. zabił jej ojciec, a nie mąż ze swoimi braćmi. Podejrzenia sądu wzbudziły różnice pomiędzy zeznaniami czerwcowymi, a tym, co kobieta mówiła wcześniej w trakcie śledztwa. W krótkim czasie wysnuto przypuszczenie, że oskarżona postanowiła w ten sposób bronić swojego męża Tomasza, któremu groziła kara więzienia.

Prokuratura w Olsztynie postawiła kobiecie zarzut składania fałszywych zeznań, który będzie rozpatrywała Prokuratura Rejonowa w Białymstoku. Oskarżona nie przyznaje się do winy, a także odmawia składania szczegółowych wyjaśnień.

Przypomnijmy, że w sprawie tzw. linczu we Włodowie skazano trzech braci, jednak odmówili stawienia się w areszcie. Akta sprawy znajdują się teraz w Kancelarii Prezydenta, który rozważa ułaskawienie oskarżonych.

Komentarze (3)

Dodaj swój komentarz

 • Gość 2009-10-19 13:24:37
  racja!
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
 • równi i równiejsi 2009-10-19 13:10:31
  Bzdura jakaś z tym wypuszczaniem ich na wolność! Sądy nie powinny tworzyć precedensów. Dojdzie do sytuacji, w której będziemy wobec prawa równi i równiejsi. Powinni odsiedzieć chociaż część wyroku! A co do tej kobiety - rozumiem, że chciała chronić swojego męża, ale ona również powinna odpowiedzieć przed sądem.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
 • Gosc 2009-10-19 13:08:20
  Cała ta sprawa jest już śmieszna... Zabili człowieka, nieważne w jakich okolicznościach, ale zabili... te cztery lata powinni odsiedzieć i już... Tymczasem prezydent rozważa uniewinnienie... śmiech na sali... A jeszcze śmieszniej będzie, jak napastnicy nie trafia do więzienia, a żona zostanie skazana. Nie jestem za uniewinnieniem kobiety, ale skoro ona może będzie musiała ponieść konsekwencję kłamstwa przed sądem, to czemu jej mąż i bracia nie?? Polska rzeczywistość.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0

www.autoczescionline24.pl