Kilkanaście ton rzepaku na trasie Kętrzyn-Bartoszyce. Wszystko przez... sarny

Kilkanaście ton rzepaku na trasie Kętrzyn-Bartoszyce. Wszystko przez... sarny
Kolizja dwóch ciężarówek na trasie Kętrzyn-Bartoszyce
Fot. KWP Olsztyn

Wczoraj (27 lipca) policjanci z Kętrzyna dostali informację, że na trasie Kętrzyn-Bartoszyce doszło do niecodziennego zdarzenia. Kierowca ciężarówki, chcąc ominąć sarny, stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. Na drogę wysypał się przewożony przez niego rzepak.

Wczoraj około godz. 5:30 dyżurny kętrzyńskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na trasie Kętrzyn-Bartoszyce, na wysokości miejscowości Kraskowo, doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch pojazdów ciężarowych. Na miejsce natychmiast pojechał patrol.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący pojazdem ciężarowym z naczepą, wiozący rzepak, chcąc ominąć stado saren, zaczął gwałtownie hamować, w wyniku czego pojazd został obrócony i wraz z naczepą wjechał do rowu. Przewożony na przyczepie rzepak rozsypał się na jezdnię.

Z kolei jadący za nim drugi TIR, chcąc ominąć przeszkodę, zjechał na pobocze, skąd nie mógł już ruszyć.

Droga ta tym odcinku była całkowicie zablokowana. Policjanci wyznaczyli objazdy. Na szczęście żaden z kierowców nie doznał obrażeń.

Źródło: własne/KWP Olsztyn

Galeria

Komentarze (20)

Dodaj swój komentarz

 • Kierowca 2020-07-31 23:37:19 31.0.*.*
  Witam. Przeczytałem te wszystkie wasze komentarze, i nikt nie pisze o ważnej podstawowej rzeczy.... Stan Układu chamulcowego naczepy... Mógł być niesprawny.... I wtedy kierowca jest bez szans...
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • Michał 2020-07-30 20:23:47 192.38.*.*
  Ludzie piszący i myślący tylko o tych sarnach, że im się nic nie stało itp. Jesteście debilami podatnymi na każdą medialną ofensywę, takie barany. Mózgi wyprane. Życzę wam saren przed maską i proszę się wtedy wypowiadać bo komentujący nie mają prawka albo jeżdżą tylko po mieście z kotem na kolanach. Typowi mądrale nie znający naprawdę życia. Co do kierowcy trochę musiał spanikować i niepotrzebnie wykonał manewr ominięcia bo z 24tonami w wannie był bez szans. Odruch bezwarunkowy się odezwał. Gdyby hamował i nie skręcał kierownicą czyli jechał prosto nie wywrócił by zestawu. Dla mniej kumatych po wciśnięciu hamulca najpierw zaczyna hamować naczepa żeby "wyprostować" skład potem dopiero ciągnik. Także jechać i walić mięcho by większych szkód nie narobić bo życie człowieka jest najważniejsze.
  Odpowiedz Oceń: 1 0 Zgłoś treść
 • Profesor 2020-07-29 17:59:19 37.248.*.*
  Wy jesteście dziwni co Ty mówisz o hamowaniu człowieku podczas jazdy pojazdem ciężarowym nie opanujesz go pod czas hamowania to raz jeszcze z takim tonarzem a śmiało było 24 t. rzepaku sama przyczepa pcha do przodu lub ucieka na boki sam byś nic nie zrobił w takiej sytuacji bo byś spanikował/a Ci ktorzy poruszają się takim pojazdem z takim tonarzem coś o tym wiedzą. Więc nie mow o hamowaniu. Zrobił to co mu przyszło pierwsze do głowy na egzaminach nie uczą Cie panowania w takich sytuacjach jak by robiono testy psychiczne przed rozpoczęciem egzaminów połowa ludzi nie otrzymała by uprawnień.
  Odpowiedz Oceń: 1 0 Zgłoś treść
 • Mmm 2020-07-29 11:27:19 188.146.*.*
  Lepiej by zrobił gdyby tylko zahamował i nie omijał żadnych saren. Teraz wypadek, problemy a w konsekwencji duża strata pieniędzy. Dobrze, że tak się skoczyło bo przecież mógł ktoś zginąć. A wtedy ciekawe czy ktoś też by pisał, że "gratulacje dla Pana kierowcy bo sarny ominął...." bez sensu. Które życie ważniejsze.....
  Odpowiedz Oceń: 2 2 Zgłoś treść
 • Beata Ostrowska 2020-07-28 23:35:01 5.184.*.*
  Szacunek dla Pana za empatię 👍💚.....Mam nadzieję, że nie poniesie kierowca żadnych kosztów z tym wypadkiem związanych. Zdrowia Panu życzę 🙂🍀
  Odpowiedz Oceń: 3 3 Zgłoś treść
 • Wiki 2020-07-28 23:08:55 188.147.*.*
  Szacuneczek. Mam nadzieję też, że od szefa nie dostał opru zbytnio. Wbrew pozorom to stresująca robota, ale Życie ludzi i zwierząt powinno być ważniejsze od hajsu. Najwyżej odrobi a jak nie to się zrobi zrzutkę :))
  Odpowiedz Oceń: 2 3 Zgłoś treść
 • Kufel 2020-07-28 18:48:49 188.146.*.*
  Szacun dla gościa ocalił sarny ryzykując lasne życie oby więcej takich Kierowców
  Odpowiedz Oceń: 8 8 Zgłoś treść
 • Lud 2020-07-28 16:50:31 5.184.*.*
  Wszystko przez pazerność rolniczej braci. Mogę się założyć , że oszczędzali na transporcie , zapakowali ponad tonaż środka transportu. Chytry dwa razy traci , pewnie brak ubezpieczenia. Nie żal mi tych ziemskich brudasów co się zwą farmerami (:. Szkoda dróg na te ich płody rolne.
  Odpowiedz Oceń: 5 28 Zgłoś treść