Dziś jest: 09.07.2025
Imieniny: Lukrecji, Weroniki
Data dodania: 2025-06-17 12:08

Redakcja

Karol Prawdzik - policjant z pasją i mistrzowską formą na mistrzostwach Europy WPC

Karol Prawdzik - policjant z pasją i mistrzowską formą na mistrzostwach Europy WPC
Karol Prawdzik, na co dzień funkcjonariusz Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi
Fot. archiwum prywatne

W dniach 9-15 czerwca 2025 roku we Wrocławiu odbyły się Mistrzostwa Europy federacji WPC (World Powerlifting Congress) w sportach siłowych, obejmujących trójbój siłowy, wyciskanie sztangi leżąc (bench press) oraz martwy ciąg (deadlift). 

reklama

W zawodach wzięło udział ponad 560 zawodników z 13 krajów, w tym m.in. z Wielkiej Brytanii, Irlandii, Węgier, Niemiec, Francji i Finlandii.

Reprezentacja Polski została wyłoniona na podstawie osiągnięć sportowców z poprzedniego sezonu w ramach federacji WPC. W jej składzie znalazł się m.in. ełczanin Karol Prawdzik – na co dzień funkcjonariusz Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi. Po służbie z zaangażowaniem oddaje się swojej sportowej pasji, z powodzeniem łącząc obowiązki zawodowe z ciężkimi treningami siłowymi.

Podczas mistrzostw, Prawdzik startował w dwóch konkurencjach: wyciskaniu sztangi leżąc oraz martwym ciągu, w kategorii wagowej do 125 kg. W wyciskaniu sztangi uzyskał imponujący wynik 220 kg, co dało mu 5. miejsce w stawce. Prawdziwy sukces przyszedł jednak w martwym ciągu – z rezultatem 280 kg Karol sięgnął po tytuł Mistrza Europy w kategorii OPEN do 125 kg.

Warto dodać, że Karol Prawdzik nie jest nowicjuszem na siłowni – od lat aktywnie trenuje sporty siłowe i z powodzeniem reprezentuje środowisko mundurowe w ogólnopolskich zawodach. Obecnie przygotowuje się do Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w trójboju siłowym, które odbędą się w październiku we Wrocławiu.

Policjant nie kryje wdzięczności wobec Warmińsko-Mazurskiego Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów, który wspierał go zarówno finansowo, jak i mentalnie podczas przygotowań do zawodów. Szczególne podziękowania kieruje również do swojej rodziny oraz przyjaciół – za nieustające wsparcie, motywację i obecność na każdym etapie sportowej drogi.

Komentarze (3)

Dodaj swój komentarz

  • Piesek 2025-06-18 14:18:44 46.205.*.*
    Na pewno taka masa i siła jest naturalna ;) nie ma mowy o sterydach itp substancjach za których obrót normalnie ścigają ludzi w tej oranizacji. Czyli standardowo w służbach bez zmian. Zakłamanie i podwójne standardy mają się dobrze
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 3 0
  • Podatnik. 2025-06-17 19:14:25 88.156.*.*
    Kto to silny i głupi chłopek że wsi i poszedł do policji.
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 4 1
  • Ororo 2025-06-17 12:20:59 88.156.*.*
    Brawo. A takich policjantów będzie co raz mniej bo żeby się dostać do policji to już sprawności wielkiej nie trzeba. Nie ujmując też kobietom ale jak są większe akcje to zazwyczaj stoją z tyłu licząc że kolega sobie poradzi
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 7 0