Już niemal wiosna, a jednak śnieg ponownie zaskoczył kierowców. Groźne wypadki na drogach regionu [AKTUALIZACJA]

Już niemal wiosna, a jednak śnieg ponownie zaskoczył kierowców. Groźne wypadki na drogach regionu [AKTUALIZACJA]
Wypadek między Ługwałdem a Spręcowem
Fot. Gmina Dywity / Facebook

Równonoc wiosenna wypada 20 marca. Co za tym idzie, dzień później powinna rozpocząć się tak długo oczekiwana wiosna. Co z tego, skoro zima nie chce ustąpić. Od rana intensywne opady śniegu sprawiły, że drogi stały się śliskie i doszło do wielu wypadków i kolizji w naszym regionie.

Po godz. 9 na DK51 między Ługwałdem a Spręcowem doszło do wypadku, w wyniku którego dachował samochód osobowy, a w dodatku, z powodu śliskiej nawierzchni, samochody ciężarowe mają problemy z podjechaniem pod górkę, co spowodowało, że droga przez jakiś czas była zablokowana. Samochody jadące z Olsztyna w stronę Dywit utworzyły korek do strzelnicy. Dopiero przed godz. 10 służby ją udrożniły.

Wypadek między Ługwałdem a Spręcowem / fot. Gmina Dywity - Facebook

Po godzinie 10, między Kieźlinami a Dywitami doszło do kolejnego zdarzenia. Jeden samochód ciężarowy wylądował w rowie, a dwa kolejne nie mogły podjechać pod górę.

Kolejny samochód, tym razem osobowy wylądował w rowie między Barcikowem a Starym Dworem (gmina Dobre Miasto). Po godz. 11 w okolicy Smolajn inny pojazd znalazł się w rowie.

Na szczęście nikomu nic się nie stało, a droga jest przejezdna – powiedział w rozmowie z nami Andrzej Jurkun z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

Wypadek pod Smolajnami / fot. KMP Olsztyn

W samym Olsztynie także nie ma najlepszych warunków do jazdy. Jeden z samochodów zjechał na pobocze za pętlą na ul. Bałtyckiej (osiedle Likusy). Z kolei na DK53 na wysokości jeziora Skanda w rowie wylądowała laweta.

Na al. Warszawskiej (na wysokości stacji benzynowej) jadąc w stronę centrum doszło do dwóch kolizji.

Strażacy tylko dzisiaj interweniowali 4 razy (stan do godziny 12), z tego 2 razy w Olsztynie i 2 razy w powiecie – powiedział w rozmowie z nami Łukasz Jasiński, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie.

Wypadek między Ługwałdem a Spręcowem / fot. Gmina Dywity - Facebook

Po południu do kolejnego wypadku doszło do kolejnego wypadku, tym razem na DK16 (nieopodal miejscowości Kaplityny).

– Ze wstępnych ustaleń wynika, że 25-letni kierujący pojazdem ciężarowym nie zachował należytej ostrożności i najechał na tył toyoty. Jedna osoba trafiła do szpitala – przyznał Andrzej Jurkun.

Wypadek przy Kaplitynach / fot. KMP Olsztyn

Służby zaapelowały, aby zdjąć nogę z gazu i jechać ostrożnie.

Czytaj również:

Wypadek na ul. Towarowej w Olsztynie. Kierowca dostawczego mercedesa zderzył się z dwoma autami [ZDJĘCIA]

Galeria

Komentarze (3)

Dodaj swój komentarz

  • Pandemia 2021-03-19 14:00:44 31.60.*.*
    Za chwile pierwszy dzień wiosny , także siekiery w dłoń i kończmy ten mord drzew. Za rok nie będzie co świętować. I o to chodzi rządzącym . Nie zapomnijcie z siekierą wystąpić na jasełkach smoleńskich 10 kwietnia 2021r. Czas skończyć tą szopkę
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 7 3