Jak pacjenci Szpitala Dziecięcego w Olsztynie bawili się w Dniu Dziecka? Niezwykłe widowisko na parkingu [ZDJĘCIA]

Jak pacjenci Szpitala Dziecięcego w Olsztynie bawili się w Dniu Dziecka? Niezwykłe widowisko na parkingu [ZDJĘCIA]
Sportowcy wystąpili pod Szpitalem Dziecięcym w Olsztynie dla małych podopiecznych
Fot. Aleksandra Szczepaniak/Olsztyn.com.pl

1 czerwca obchodzony jest Dzień Dziecka. Z tej okazji dla małych pacjentów olsztyńskiego szpitala dziecięcego zorganizowano niezwykłe widowisko. Na parkingu przed szpitalem zaprezentowano, m.in. pokaz cheerleadingu oraz sztuk walki. Gościem specjalnym wydarzenia był sławny kulomiot, Konrad Bukowiecki.

Tegoroczne święto Dnia Dziecka w olsztyńskim szpitalu obchodzone były pod hasłem „Sportowcy Dzieciom”.

- Dzień Dziecka to szczególnie radosny dzień, który dzieci powinny świętować w swoich domach, a nie w szpitalu, dlatego chcemy umilić im ten czas. Liczymy na świetną zabawę i liczne uśmiechy naszych podopiecznych! - powiedziała dyrektor Szpitala Dziecięcego w Olsztynie, Barbara Chwała.

Barbara Chwała

Mali pacjenci obserwowali występy z okien z swoich sal. To jednak nie przeszkodziło im w zabawie.

- Ze względu na wymogi sanitarne, musimy świętować w ten sposób. Szkoda, że pacjenci nie mogą być tu na dole, blisko nas, ale mam nadzieję, że usłyszą bijące dla nich serca sportowców – dodała dyrektor.

Dla dzieci wystąpiły cheerleaderki z grupy „Soltare”, które zaprezentowały figury akrobatyczne oraz choreografię taneczną. Nie zabrakło również pokazów walk judo, w wykonaniu najlepszych młodych sportowców z naszego regionu.

W akcję włączył się również Klub Sportowy „Szczypiorniak” oraz drużyny rugbistów z Olsztyna i okolic. Mali pacjenci mieli okazję podpatrzeć, jak wygląda trening zawodników, a także poznać tajniki wspomnianych dyscyplin sportowych.

Wśród zaproszonych nie zabrakło gwiazd. Olsztyński parking przed szpitalem odwiedził utytułowany lekkoatleta, kulomiot, Konrad Bukowiecki. Opowiedział małym pacjentom o swojej sportowej przygodzie oraz podzielił się z nimi swoim marzeniem.

- Moim największym marzeniem jest to, aby nadal mieć marzenia. Chyba tego chciałbym najbardziej. Moja droga nie była łatwa, ale wiem, że jeżeli czegoś się bardzo chce, można to osiągnąć – powiedział kulomiot.

Konrad Bukowiecki

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Szpital Dziecięcy w Olsztynie, przy wsparciu olsztyńskiego działacza sportowego, Lecha Dublaszewskiego.

2147382000

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • kysiek 2020-06-02 07:12:37 159.205.*.*
    Super pomysł
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
2147382000
2147382000