Jak olsztynianie spędzają ferie?

Jak olsztynianie spędzają ferie?
Ferie w naszym województwie trwają do 2 lutego
Fot. Pixabay.com

Ferie w województwie warmińsko-mazurskim niedawno się rozpoczęły. Uczniowie olsztyńskich szkół będą mogli cieszyć się wolnym do 2 lutego. Z tej okazji wiele lokalnych instytucji przygotowało atrakcje dla młodszych i starszych. Postanowiliśmy zapytać olsztynian, jak spędzają ten czas.

Zimowa przerwa na Warmii i Mazurach potrwa od 20 stycznia do 2 lutego. W tym czasie szczególnie młodzi olsztynianie mają okazję skorzystać z licznych atrakcji, odbywających się w naszym mieście. Więcej o tym w artykule: Co robić w ferie w Olsztynie [PROGRAM]. Okazuje się jednak, że choć wielu mieszkańców Olsztyna ferie spędza w mieście, nie mają oni pomysłu na swój wypoczynek.

- Nie mam jeszcze konkretnych planów. Pewnie wyjdę na miasto ze znajomymi lub posiedzę w domu ze swoją dziewczyną. Na razie nie mam pomysłów, ale to pewnie się zmieni. Może jakieś kino albo łyżwy – opowiada Mikołaj, uczeń 8 klasy podstawówki.

Wiele osób ferie spędzi niestety w pracy. Nie wykluczają oni jednak skorzystania z miejskich atrakcji.

- My będziemy pracować. Słyszałem o różnych inicjatywach organizowanych przez miasto i być może z żoną i córką weźmiemy w nich udział. Zobaczymy, na ile pozwoli nam na to praca – mówi Marek, mieszkaniec Olsztyna.

Inni mają natomiast bardzo sprecyzowane plany spędzenia wolnego czasu.

- Przez pierwszy tydzień jesteśmy w mieście. Planujemy wybrać się do Teatru Lalek, do BWA na wystawę i może jeszcze do kina. Na chwilę obecną spacerujemy i jemy pyszne rzeczy – opowiada Anna, mama dwóch przedszkolaków, Jasia i Maksa.

Młodsi mieszkańcy naszego miasta chętnie korzystają również ze zorganizowanego wypoczynku czy półkolonii.

- Zostaję w Olsztynie i będę chodziła do szkoły na zimowiska – mówi Hania, uczennica 4 klasy podstawówki.

Z kolei 8-letnia Zuzia mówi:

- Ja będę chodziła na półkolonie. Będziemy tam jeździć na basen, ćwiczyć gimnastykę i jeść obiady.

Okazuje się, że duża część mieszkańców Olsztyna planuje wypoczynek poza rodzinnym miastem.

- Dzieci jadą na wieś do rodziców na całe dwa tygodnie – mówi Zbigniew, tata dwóch synów.

Inny mieszkaniec miasta dodaje:

- Ferii nie spędzamy w Olsztynie, wraz z dziećmi jedziemy na narty. Tam zostaniemy do końca zimowej przerwy.

Okazuje się również, że w Olsztynie ferie spędza wielu turystów. Na Starym Mieście bowiem spotkaliśmy osoby, które w celu odpoczynku przyjechały właśnie do naszego miasta. Jednak czy planują zostać tu na dłużej?

- Wnuczek przyjechał z Ostródy z okazji Dnia Babci i Dziadka. Razem z mężem planujemy, żeby został na jakiś czas w Olsztynie, ale zobaczymy, ile wytrzyma. Jak na razie zwiedzamy starówkę. Nasze plany zależą przede wszystkim od pogody. Na pewno nie chcemy jednak zostać w domu, żeby wnuczek siedział przed monitorem i grał na komputerze – opowiada Janina, babcia 6-letniego Jasia.

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • Salo 2020-01-22 15:36:23 82.177.*.*
    W Olsztynie nic nie ma z atrakcji aby miło spędzić ferie. Nawet na basenie nie ma co robić z dzieckiem bo jest po prostu bardzo słabo wyposażony jak na tak duże miasto. W Pluskach i w Lidzbarku Warminskim jest o wiele lepszy standard. Olsztyn powinien się wstydzić.
    Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść