Dziś jest: 19.07.2024
Imieniny: Marcina, Wincentego
Data dodania: 2020-04-21 12:49

Redakcja

Jak kupić idealną szczoteczkę soniczną?

Jak kupić idealną szczoteczkę soniczną?
Szczoteczka soniczna
Fot. Materiał Partnera

Skuteczność naszego mycia zębów nie jest uzależniona wyłącznie od regularności, ale także tego, z jakich przyrządów korzystamy w trakcie pielęgnacji jamy ustnej. Oprócz szczoteczek manualnych, jednymi z najpopularniejszych urządzeń są obecnie szczoteczki soniczne. Mnogość takich produktów sprawia, że z wybraniem idealnej dla siebie szczoteczki sonicznej nierzadko bywa spory kłopot. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, podczas dokonywania wyboru jak najlepszego urządzenia

reklama

Szczoteczki soniczne to obecnie obok szczoteczek ultradźwiękowych najszybsze urządzenia do pielęgnacji jamy ustnej na rynku. Od klasycznych szczotek elektrycznych różni je podłużna, a nie okrągła główka czyszcząca, a także właśnie szybkość pracy – urządzenia w ciągu minuty są w stanie wykonywać nawet 48 000 ruchów wymiatających.

Kształt i szybkość współczesnych szczoteczek sonicznych sprawia, że nie tylko doskonale oczyszczają one z bakterii powierzchnię szkliwa, ale również świetnie sprawdzają się w usuwaniu naleciałości z przestrzeni międzyzębowych.

Na czym polega technologia działania szczoteczek sonicznych?

Urządzenia soniczne opierają swoją skuteczność o drgania dźwiękowe, które w trakcie szczotkowania doprowadzają do powstawania w jamie ustnej zjawiska kawitacji, czyli zmieszania się ze sobą śliny i pasty do zębów. Z takiej mieszaniny powstają miliony małych bąbelków, które penetrują newralgiczne obszary i tym samym efektywnie wymiatają z nich szkodliwe bakterie.

Efekty sonicznego mycia są zauważalne już po kilku tygodniach. Dzięki szczotkowaniu urządzeniem sonicznym, zęby w krótkim czasie stają się optycznie jaśniejsze i bardziej odporne na formowanie się próchnicy oraz kamienia nazębnego. Poprawie ulega także ogólna kondycja dziąseł.

Czy szczoteczka soniczna to urządzenie dla każdego?

Obaw przed włączeniem do codziennej higieny jamy ustnej szczoteczki sonicznej nie powinien mieć właściwie nikt. Urządzenia te są na tyle delikatne i bezinwazyjne, że z powodzeniem szczotkować nimi zęby mogą zarówno dorośli, zdrowi użytkownicy, jak i ci, którzy borykają się z różnymi chorobami jamy ustnej, typu paradontozy.

Nic również nie stoi na przeszkodzie, by ze szczoteczek sonicznych korzystali użytkownicy aparatów ortodontycznych, mostów oraz protez – ba, urządzenia te w przypadku wypełnień mogą się sprawdzić szczególnie dobrze, ponieważ znacznie łatwiej dotrzeć nimi do trudno dostępnych obszarów niż klasycznymi szczoteczkami manualnymi. Co za tym idzie, dzięki szczoteczkom sonicznym, dużo łatwiej zachować higienę aparatu ortodontycznego czy implantów. Dużo interesujących modeli w atrakcyjnych cenach znajdziemy na stronie https://denthelp.pl/szczoteczki/szczoteczki-elektryczne/szczoteczki-soniczne

Szczoteczki soniczne poleca się także dzieciom, zwłaszcza tym, które niechętnie myją ząbki szczoteczkami manualnymi. Urządzenia soniczne wyposażane są w wiele dodatków uprzyjemniających najmłodszym szczotkowanie, takich jak chociażby specjalne, odgrywane w trakcie mycia melodyjki, czy też kolorowe, atrakcyjne wizualnie rękojeści.

Jak wybrać najlepszą szczoteczkę soniczną?

Jeśli już zdecydujemy się na zakup szczoteczki sonicznej, staniemy przed dylematem, jaki model wybrać. Wiele osób ma z tym duży problem, i nie wie, na jakie elementy warto zwrócić uwagę podczas dokonywania zakupów.

Pierwsza rzecz, na której według nas powinniście skupić uwagę, to prędkość szczoteczki. Otóż nie zawsze w naszym przypadku najlepiej sprawdzi się ta najszybsza – jeśli na przykład mamy wrażliwe i delikatne zęby, prawdopodobnie intensywne czyszczenie okaże się i tak zbyt inwazyjne. Warto więc przeanalizować stan własnej jamy ustnej i dobrać prędkość urządzenia adekwatnie do naszych wniosków. To samo dotyczy trybów pracy szczoteczki – nie zawsze więcej znaczy lepiej, najważniejsze, by były one dopasowane do naszych indywidualnych predyspozycji i oczekiwań.

Druga sprawa to rodzaj zasilania produktu. Najlepiej wybrać szczoteczkę napędzaną akumulatorowo, i to taką, która na jednym naładowaniu jest w stanie pracować dość długo – godnymi polecenia urządzeniami są chociażby szczoteczki Smilesonic, które na jednym naładowaniu są w stanie wytrzymać nawet dwa miesiące. Zapamiętajcie: czym dłuższa praca akumulatora, tym większy komfort mycia!

Ostatnie, na co warto zwrócić uwagę wybierając szczoteczkę soniczną, to dodatkowe funkcje. Niemal wszystkie współczesne urządzenia są wyposażone w dwa czasomierze, ale dobrze, by oprócz nich nasza szczoteczka miała także czujnik siły nacisku, mający za zadanie chronić nas przed podrażnieniami spowodowanymi zbyt mocnym dociskaniem włosia urządzenia do szkliwa.

Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz


www.autoczescionline24.pl