II liga siatkówki. Mężczyźni zadowoleni, kobiety trochę mniej

Oba drugoligowe olsztyńskie zespoły rozegrały w minioną niedzielę kolejne mecze. Siatkarze AZS UWM na wyjeździe, siatkarki Chemika u siebie.

Olsztynianie wrócili z Białegostoku w doskonałych nastrojach. Odnieśli bowiem w stolicy Podlasia bardzo dla nich cenne zwycięstwo (za trzy punkty!) z tamtejszym Bestiosem.

- To było bardzo ważny dla nas sukces, tym bardziej że wyjazdowy, a jak dotąd poza Olsztynem nie wygraliśmy jeszcze żadnego spotkania - powiedział portalowi Olsztyn.com.pl Andrzej Grygorowicz, drugi trener olsztyńskich siatkarzy. - Bardzo chłopakom zależało, aby zmazać uczucie niedosytu po pechowo przegranym u siebie w środę meczu z Grodziskiem Mazowieckim. Prowadziliśmy już 2:0, ale to nie my, a nasi rywale okazali się zwycięzcami spotkania. Czeka nas w tym sezonie twarda walka o pozostanie w rozgrywkach. Odeszło z zespołu, i to głównie do drużyn pierwszoligowych, sześciu naszych zawodników, w tym czterech z pierwszej szóstki. Aby być spokojnym o pozostanie w drugiej lidze, musimy zająć przynajmniej szóste miejsce. Zespoły z pozycji 7-10 będą grały razem o dwa kolejne miejsca gwarantujące utrzymanie się.

Po tym spotkaniu AZS UWM zajmuje z dorobkiem 8 pkt po 6 meczach, 7. miejsce w tabeli. Na pierwszym jest warszawska Legia (22 pkt w 8 spotkaniach).

Bardzo młode siatkarki Chemika podejmowały zdecydowanego faworyta tych rozgrywek rutynowaną drużynę AZS AWF Warszawa, która do tej pory nie tylko nie przegrała żadnego spotkania, ale nawet żadnego seta! W tej sytuacji wygranie choć jednej partii przez olsztynianki, byłoby nie lada osiągnięciem, no i niewiele brakowało, aby tym zwycięskim dla nich setem był drugi. Wprawdzie przegrywały go już 13:21, ale ku zaskoczeniu rywalek potrafiły odrobić straty doprowadzając do bardzo zaciętej walki o urwanie seta faworytkom.

Podopieczne trenerów Macieja Dobrowolskiego i Piotra Stasiewicza plasują się obecnie w tabeli, podobnie jak ich koledzy z AZS UWM, na 7. miejscu, mając na koncie 9 punktów zdobytych w 7 mieczach. Prowadzi oczywiście AZS AWF Warszawa z kompletem dużych i małych punktów.

Bestios Białystok - AZS UWM Olsztyn 1:3 (22:25, 10:25, 27:25, 20:25)

AZS UWM: Hubert Lasecki, Oliwie Kubacki, Kamil Poręba, Tomasz Narkun, Piotr Szostek, Michał Kądzioła, Wiktor Jezierski (l) oraz Kuba Petryna, Marcin Gnatowski, Jakub Brzozowski

UKS Chemik SMS Olsztyn - AZS AWF Warszawa 0:3 (16:25, 23:25, 15:25)

UKS Chemik SMS: Patrycja Komenda, Julia Gach, Julia Pietrzak, Weronika Poczynek, Natalia Godlewska, Oliwia Ekstowicz, Aleksandra Wyrzykowska (l) oraz Sara Ilnicka, Anna Fiedorowicz

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz