II liga siatkówki. Chemiczki pokonały w stolicy Wojskowych, kortowiane polegli w Spale

II liga siatkówki. Chemiczki pokonały w stolicy Wojskowych, kortowiane polegli w Spale
Siatkarki Chemika i ich szkoleniowcy po wygraniu spotkania w stolicy
Fot. Chemik Olsztyn

Ze zmiennym szczęściem grały, walczące o utrzymanie się w II lidze, zespoły z Olsztyna. Bliższy tego celu jest żeński zespół, natomiast w coraz trudniejszej sytuacji męski.

W doskonałych nastrojach wracały z Warszawy siatkarki Chemika oraz ich szkoleniowcy. Na trudnym terenie wywalczyły komplet punktów, który wprawdzie nie zapewnia im jeszcze pozostania w drugoligowym towarzystwie, ale bardzo się do tego zbliżyły. Z dorobkiem 18 pkt zajmują obecnie siódme miejsce w tabeli. Tyle samo punktów mają jednak: zajmująca ósmą pozycję Ósemka (!?) Siedlce oraz dziewiąty w tabeli AZS AWF Biała Podlaska.

- Z drugiej ligi spada dziesiąta i jedenasta drużyna - poinformował nas Maciej Dobrowolski, trener Chemika. - Do końca rozgrywek mamy jeszcze pięć kolejek spotkań. Najbliższe rozegramy u siebie (sala gimnastyczna SP 12 przy ul. Turawskiego – red.) w sobotę o godz. 15 z trzecim w tabeli BAS-em Kombinat Budowlany Białystok. Bardzo ważne dla nas i naszych rywali będzie spotkanie z AZS AWF Biała Podlaska, w którym będziemy gospodarzami. Dobra wiadomość jest też taka, że już trenują i grają nasze wszystkie dziewczyny i oby tak było do końca rozgrywek.

Siatkarze AZS UWM wrócili do Olsztyna diametralnie innych nastrojach niż siatkarki Chemika. Przegrali bowiem w Spale do zera mecz drugim zespołem Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Na cztery pozostałe do rozegrania kolejki, zajmują w tabeli przedostatnie dziewiąte miejsce i już wiadomo, że o pozostanie w rozgrywkach będą walczyć w play down.

Wojskowe Warszawa - UKS Chemik SMS Olsztyn 1:3 (17:25, 25:19, 22:25, 19:25)

UKS Chemik SMS Olsztyn: Patrycja Komenda, Julia Gach, Julia Pietrzak, Nikola Perzanowska, Natalia Godlewska, Oliwia Ekstowicz, Aleksandra Wyrzykowska (l) oraz Sara Ilnicka, Anna Fiedorowicz, Nikola Lewandowska

SMS II Spała - AZS UWM Olsztyn 3:0 (25:17, 25:21, 25:22)

AZS UWM Olsztyn: Hubert Lasecki, Oliwier Kubacki, Maciej Gnatowski, Kamil Poręba, Grzegorz Krzan, Kuba Pertyna, Wiktor Jezierski (l) oraz Jakub Ciunajtis (l), Michał Kądzioła, Arseni Rakhanov, Dawid Śliwiński

Lech Janka

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz