Dziś jest: 19.07.2024
Imieniny: Marcina, Wincentego
Data dodania: 2023-11-16 13:39

Redakcja

Ich miłość nie przetrwała próby czasu. Marzena Z. zadźgała konkubenta

Ich miłość nie przetrwała próby czasu. Marzena Z. zadźgała konkubenta
Sąd Okręgowy w Olsztynie zdecydował w sprawie Marzeny Z. oskarżonej o zabójstwo partnera
Fot. Artur Szczepański / Olsztyn.com.pl

Wedle relacji "Faktu", Marzena Z. po zadaniu partnerowi śmiertelnego uderzenia nożem wyciągnęła go na klatkę schodową i poszła spać. Tragiczna sytuacja z 27 grudnia 2022 roku znalazła swój finał w wyroku sądu. 

reklama

Para poznała się kilka lat przed zabójstwem. Zamieszkali w popegeerowskim bloku w Klewkach. Zdaniem sąsiadów w mieszkaniu regularnie dochodziło do awantur. Burzliwa wymiana zdań z 27 grudnia ubiegłego roku zakończyła się dramatycznie.

Według ustaleń prokuratora, 37-latka, tego dnia w godzinach wieczornych, działając z zamiarem bezpośrednim pozbawienia życia swojego partnera, uderzyła go nożem w tylną powierzchnię klatki piersiowej, powodując w ten sposób ranę kłutą o długości nie mniejszej niż 13-14 cm. 47-letni mężczyzna zmarł w wyniku doznanych obrażeń ciała.

Marzena Z. początkowo, tj. jeszcze w toku postępowania prokuratorskiego, co do zasady nie przyznała się do zabójstwa partnera. Wskazała, że tego dnia spożywała alkohol razem z pokrzywdzonym i doszło pomiędzy nimi do kłótni. Aby uniknąć odpowiedzialności karnej, wyjaśniała też, że, istotnie, uderzyła pokrzywdzonego nożem w plecy, ale uczyniła to broniąc się przed jego agresywnym zachowaniem.

Jednakże na rozprawie, która odbyła się w dniu 19 października 2023 r. przed Sądem Okręgowym w Olsztynie, Marzena Z. zmieniła swoje wcześniejsze wyjaśnienia i przyznała się do zarzucanego jej czynu oraz wyraziła żal za to, co się stało.

Za zgodą obecnych na rozprawie stron, Sąd postanowił ograniczyć postępowanie dowodowe do wyjaśnień oskarżonej, które, w ocenie Sądu, nie budziły wątpliwości.

W tym samym dniu, tj. w dniu 19 października 2023 r., zapadł wyrok w tej sprawie. Sąd Okręgowy w Olsztynie uznał Marzenę Z. za winną popełnienia zarzucanego jej czynu i skazał ją za to na karę 10 lat pozbawienia wolności. W teorii kobiecie groziła kara dożywotniego więzienia. 

Wyrok w tej sprawie nie był zaskarżany i jest już prawomocny. 

Źródło: Sąd Okręgowy w Olsztynie / Własne

Komentarze (4)

Dodaj swój komentarz

 • Klewki 2023-11-17 10:03:40 2a00:f41:c9d:*
  Dobrze ze Leon spierdolił do Anglii bo i go by zadzgała
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 2 0
 • asd 2023-11-16 15:44:45 83.24.*.*
  "Przemoc ma płeć. Ofiarami są kobiety i dzieci, a sprawcami mężczyźni" z-ca RPO Sylwia Spurek Jakiś powód dlaczego komentarz jest usuwany/ukrywany?
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 6 0
 • jaka kara? 2023-11-16 14:53:02 83.24.*.*
  Co to jest 10 lat za zamordowanie człowieka? Ostatnio pisano o mężczyźnie który korzystał z karty debetowej swojego zmarłego ojca i za to może dostać 10 lat -_- Mniejszy wyrok bo kobieta, tak już w Polsce jest
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 10 3

www.autoczescionline24.pl