Dziś jest: 26.02.2024
Imieniny: Aleksandra, Mirosława
Data dodania: 2023-05-19 11:49

Krzysztof Brągiel

Hołowczyc dotrzymał słowa. ''Krzysztof, jesteś mistrzem'' [ZDJĘCIA]

Hołowczyc dotrzymał słowa. ''Krzysztof, jesteś mistrzem'' [ZDJĘCIA]
Udało się zrealizować prezent dla chorego chłopca z gminy Stawiguda. Od lewej: Michał Kontraktowicz (wójt gminy Stawiguda), Arek Bartnik, Krzysztof Hołowczyc.
Fot. Michał Kontraktowicz / Facebook

Jakiś czas temu w Przystanku Zatoka nad jeziorem Wulpińskim odbył się bal charytatywny dla Arka Bartnika. Dzięki hojności gości udało się zebrać ponad 100 tys zł. Dodatkowy prezent dla chorego chłopca obiecał Krzysztof Hołowczyc. Dziś wiemy, że niespodzianka została zrealizowana.

reklama

Arek Bartnik jest uczniem klasy 4a i uczęszcza do Szkoły Podstawowej w Rusi (filia w Bartągu). Dystrofia mięśniowa Duchenne`a (DMD) na którą choruje 11-latek, powoduje nieodwracalny zanik mięśni. 22 kwietnia br. podczas balu charytatywnego zbierano pieniądze na budowę przydomowej windy, aby ułatwić rodzinie Arka codzienne funkcjonowanie. Udało się zebrać potrzebne środki.

Podczas balu dodatkowy prezent dla chłopca obiecał Krzysztof Hołowczyc, mieszkaniec gminy Stawiguda. Chodziło o spełnienie marzenia, które ma chyba każdy młody mężczyzna – przejażdżkę sportowym autem. Arek miał możliwość wyboru modelu i skorzystał z tej opcji w doskonały sposób - wytypował żółte lamborghini. W rolę kierowcy wcielił się nie kto inny jak rajdowy mistrz Europy z 1997 roku, czyli popularny „Hołek”.

- W taki dzień jak dziś wierzę, że niemożliwe nie istnieje i że jestem wójtem najlepszej gminy na świecie, bo Stawiguda to gmina o wielkim sercu, co w ostatnich tygodniach regularnie udowadniacie, pomagając naszym najmłodszym mieszkańcom.

Krzysztof, jesteś mistrzem nie tylko na trasie, ale przede wszystkim w życiu!

- napisał w swoich mediach społecznościowych Michał Kontraktowicz, wójt gminy Stawiguda, w której mieszka Arek Bartnik.

Czytaj również:

Zbierali pieniądze dla chłopca z dystrofią mięśniową. Sukces balu charytatywnego [ZDJĘCIA, WIDEO]

11-latek z gminy Stawiguda cierpi na nieuleczalną chorobę. Potrzebne są środki na windę

Źródło: Michał Kontraktowicz / Facebook

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz


www.autoczescionline24.pl