Happening łyżwiarski pod ratuszem. Chcą krytego lodowiska na Pieczewie

Happening łyżwiarski pod ratuszem. Chcą krytego lodowiska na Pieczewie
W środę pod urzędem miasta odbył się happening osób chcących wybudowania w mieście krytego lodowiska
Fot. Cezary Kapłon / Olsztyn.com.pl

W środę odbył się happening łyżwiarzy ws. budowy krytego lodowiska. Pomysłodawcą powstania całorocznego obiektu są m.in. łyżwiarze Sławomir Kozikowski i Lidia Zatorska. Poparli ich hokeiści i shorttrackerzy. Miasto jednak tłumaczy, że w najbliższym czasie nie ma pieniędzy na ten cel.

Na środowym happeningu pod urzędem miasta stawiło się ok. 40 osób. Wśród nich byli i młodsi i starsi sportowcy, m.in. łyżwiarze, hokeiści czy shorttrackerzy. Ich inicjatywa miała zmobilizować władze miasta do budowy krytego lodowiska z prawdziwego zdarzenia. Jedną z organizatorek była Lidia Zatorska, łyżwiarka figurowa, która od kilkunastu lat uprawia ten sport. Wraz z grupą innych łyżwiarzy jeździ do Giżycka, bo w stolicy regionu nie ma warunków do uprawiania tego sportu.

Od lat czekamy na zrealizowanie obietnic władz miasta dotyczących budowy lodowiska z prawdziwego zdarzenia, które będzie sformatowane, będzie odpowiadało potrzebom naszym, hokeistów i shorttrackowców. Chcemy, aby lodowisko nie było czynne przez trzy miesiące w roku, tylko żeby funkcjonowało jak w każdym innym wojewódzkim mieście – kryte albo zadaszone. Podobne obiekty znajdują się w Działdowie czy Iławie – tłumaczy nam Lidia Zatorska.

Fot. Cezary Kapłon / Olsztyn.com.pl

Środowiska zainteresowane budową w Olsztynie całorocznego lodowiska napisały petycję, pod którą zostało zebranych ponad 2 tys. podpisów. Dokument został przekazany władzom miasta. Został pozytywnie zaopiniowany przez radę miasta. Lidia Zatorska dodaje, że prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz także wyraził się pozytywnie o tej propozycji. Niestety, przeszkodą są finanse.

Ten happening miał zwrócić uwagę na nasz problem. Szansa na budowę jest. Dyrektor Jerzy Litwiński [dyrektor OSiR-u – red.] zorganizował z nami spotkanie, na którym przedstawił architekta i jego plan zadaszenia takiego obiektu, jakim może być lodowisko na Jeziołowicza – powiedziała Lidia Zatorska.

Pisaliśmy już o tym, że miasto obecnie nie ma pieniędzy na ten cel.

Na razie, podobnie jak inne miasta w Polsce, zawiesiliśmy wykonanie różnorodnych inwestycji. W związku z tym nie planujemy w najbliższym czasie także budowy krytego lodowiska – wyjaśniła Marta Bartoszewicz, rzecznik Urzędu Miasta Olsztyna.

Komentarze (4)

Dodaj swój komentarz

 • Olak 2019-10-19 20:35:13 88.156.*.*
  Ważne że znowu Stomil dostanie 2 mln złotych :/ Innych sportów niż piłka nożna w naszym dziadowskim mieście jakby nie było :/
  Odpowiedz Oceń: 2 0 Zgłoś treść
 • Adam4567 2019-10-18 09:55:33 88.156.*.*
  Najważniejsza sprawa w mieście ważniejszych już do realizacji niema, w zimie lodowisko na plaży miejskiej puste takie jest zapotrzebowanie.
  Odpowiedz Oceń: 0 5 Zgłoś treść
 • Ryszard Ochódzki 2019-10-17 08:03:33 83.6.*.*
  Najpierw Urania i stadion! A dopiero potem lodowisko i skocznia narciarska.
  Odpowiedz Oceń: 9 9 Zgłoś treść