Rozkład jazdy MPK Ogłoszenia Katalog firm Otwarte Dane Imprezy w Olsztynie Dodaj raport Zaloguj się

Groził śmiercią prezydentowi Olsztyna. Do sądu wpłynął akt oskarżenia

Groził śmiercią prezydentowi Olsztyna. Do sądu wpłynął akt oskarżenia
Zatrzymanie Sergiusza P.
Fot. KMP Olsztyn

Wczoraj do Sądu Rejonowego w Olsztynie wpłynął akt oskarżenia przeciwko Sergiuszowi P., który publicznie nawoływał do zabójstwa prezydenta Olsztyna, Piotra Grzymowicza. 24-latek odpowie również za posiadanie narkotyków.

reklama

Prokurator z Prokuratury Rejonowej Olsztyn-Północ skierowała do Sądu Rejonowego w Olsztynie akt oskarżenia przeciwko Sergiuszowi P. Mężczyzna odpowie za dwa przestępstwa.

- Pierwszy zarzut przedstawiony podejrzanemu dotyczy posiadania znacznej ilości – blisko 400 gram – marihuany. Z kolei drugi zarzut polega na publicznym nawoływaniu na stronie internetowej jednej z lokalnych gazet do popełnienia zbrodni zabójstwa z jednoczesną groźbą pozbawienia życia w stosunku do Prezydenta Miasta Olsztyn – informuje sędzia Olgierd Dąbrowski-Żegalski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie.

Sergiusz P. został zatrzymany 14 stycznia. Na początku lutego sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt, tłumacząc, że 24-latek może uciec lub ukrywać się, skutecznie uniemożliwiając prowadzenie postępowania. Hejter przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia.

Termin rozprawy nie został jeszcze wyznaczony.

Komentarze (3)

Dodaj swój komentarz
Odpowiadasz na komentarz.
Zaloguj się i odblokuj lepsze komentarze. Historia, wyróżnienie i dodatkowe opcje w Twoim profilu. Zaloguj się

  • Kudo 2019-04-03 19:45:29 188.146.*.*
    Pomnik mu postawić !!!
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 1
  • Rafi 2019-04-03 13:26:51 88.156.*.*
    Za takie groźby powinny być surowe kary, bez względu do kogo są kierowane.
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 3 0

Proponowane artykuły