Gromadził materiały wybuchowe. Poszukiwany listem gończym 60-latek zatrzymany

Gromadził materiały wybuchowe. Poszukiwany listem gończym 60-latek zatrzymany
Zatrzymanie 60-latka
Fot. KWP Olsztyn

Olsztyńscy ''poszukiwacze'' zatrzymali 60-latka, za którym wystawiono list gończy. Mężczyzna był poszukiwany m.in. za posiadanie materiałów wybuchowych. Według funkcjonariuszy, w ten sposób zarażał życiu i zdrowiu wielu osób.

Policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie zatrzymali mieszkańca gminy Purdy, za którym wystawiono list gończy. 60-latek był poszukiwany za przestępstwa wymierzone w konstytucyjne organy RP, nabywanie, gromadzenie i posiadanie bez wymaganego zezwolenia substancji i przyrządów wybuchowych, a także substancji, które mogły być użyte do ich wyrobu i sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób albo mienia w wielkich rozmiarach. Do przestępstw doszło w latach 2014-2017.

Mężczyzna przez pewien czas przebywał w areszcie, ale w 2018 r. został zwolniony i czekał na uprawomocnienie się wyroku sądu aż do sierpnia 2019 r. 60-latek usłyszał wyrok 4 lat i 8 miesięcy więzienia.

Jednak mężczyzna nie zamierzał wracać za kratki. Gdy nie stawił się w areszcie, Sąd Okręgowy w Olsztynie wydał za nim list gończy. 60-latek często zmieniał miejsca zamieszkania, był widywany w różnych regionach Polski. W końcu postanowił powrócić w rodzinne strony, bo myślał, że w ten sposób zmyli śledczych.

Jego plan spalił na panewce i w poniedziałek, 28 października, został zatrzymany przez olsztyńskich policjantów i strażników granicznych z Kętrzyna. Mężczyzna nie krył zaskoczenia, ale nie stawiał oporu. Wczoraj trafił do więzienia, gdzie spędzi najbliższe lata.

Źródło: własne/KWP Olsztyn

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz