Głęboka dziura w nawierzchni na ul. Niedziałkowskiego na Zatorzu. Kiedy naprawa?

Głęboka dziura w nawierzchni na ul. Niedziałkowskiego na Zatorzu. Kiedy naprawa?
Dziura w nawierzchni na ul. Niedziałkowskiego
Fot. Monika Smolik / Olsztyn.com.pl

Od dwóch dni na olsztyńskim Zatorzu można zauważyć głęboką dziurę w nawierzchni na ul. Niedziałkowskiego. Ubytek prawdopodobnie powstał w wyniku gwałtownych burz. Kiedy drogowcy wezmą się za naprawę?

Od dwóch dni w nawierzchni na ul. Niedziałkowskiego przechodnie i kierowcy mogli zauważyć głęboką dziurę. Ubytek prawdopodobnie powstał podczas gwałtownych burz, które przeszły nad Olsztynem w środę wieczorem i w nocy.

Dziura została wprawdzie odgrodzona, jednak ubytek utrudnia przejazd kierowcom. Jest to droga jednokierunkowa, którą można dojechać do ważnego skrzyżowania z ul. Jagiellońską.

- Wszystko wskazuje, że we wspomnianym miejscu doszło do zarwania się kolektora sieci deszczowej – wyjaśnił Michał Koronowski, rzecznik Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu.

Okazuje się, że likwidacją wspomnianych usterek zajmuje się Wydział Inwestycji Miejskich Urzędu Miasta Olsztyna. W związku z tym, to tam skierowaliśmy pytanie, kiedy nawierzchnia zostanie naprawiona.

- Usterka została wczoraj (28 sierpnia – przyp. red.)zgłoszona, tego samego dnia została zabezpieczona. Zostanie naprawiona niezwłocznie – powiedział nam Patryk Pulikowski z Biura Komunikacji i Dialogu Obywatelskiego Urzędu Miasta w Olsztynie.

Jednak dziś dostaliśmy informację, że prace już trwają.

- Naprawa już się zaczęła – oznajmił Patryk Pulikowski.

Komentarze (5)

Dodaj swój komentarz

 • patolog 2019-09-02 15:43:47 82.177.*.*
  Jeszcze kilka lat rządów obecnej szajki w ratuszu i nie trzeba będzie zaorać Olsztyna. Sam się zapadnie. To co dzieje się z komunikacją w tym mieście to skandal i patologia. Ludzie obudźcie się, same słowa i obiecanki nie wystarczą. Trzeba odważnego i zdecydowanego włodarza, a nie kombinatorów jak się dorobić i ustawić znajomków. Wiecie o kim piszę...
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • lwx 2019-09-01 20:01:42 83.6.*.*
  A po co łatać. Na al. Wojska Polskiego postawiono dwa lata temu tablice ostrzegawcze z napisem "uwaga uszkodzenia nawierzchni". Może to i mądre ale takie tablice winny być tylko wyjątkowo stawiane. Te już zagościły na stałe. Zgłaszam więc wniosek racjonalizatorski: - postawić takie napisy przy nazwie "Olsztyn" przy każdym wlocie do miasta. Będzie taniej i nikt nie powie, że brak informacji bo będą obowiązywać na terenie całego miasta. Co do wynagrodzenia za prawa autorskie to proszę przeznaczyć wynagrodzenie dla ofiar dziur w drogach i chodnikach. Jedyna nadzieja w tym tak ponurym wywodzie jest to, że "nie cały naród jest głupi".
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • erftgtrerftgh 2019-08-30 21:14:08 37.248.*.*
  tych dziur tam jest wiecej...
  Odpowiedz Oceń: 2 0 Zgłoś treść
 • mieszkaniec 2019-08-30 17:11:19 5.226.*.*
  no jaka burza na Zatorzu !! mieszkam i jezdze tam codziennie tego wieczoru podadalo i to mniej niż kiedykolwiek indziej , moz troche rzetelnośći a nie brać kasę za literówkę
  Odpowiedz Oceń: 1 1 Zgłoś treść
 • NO 2019-08-30 17:09:42 88.156.*.*
  Jagiellońska przy Toruńskiej -lej, na Rataja dwie jamy od tygodni, na Cichej po naprawie studzienki, zapada się, Sybiraków można zęby stracić. A to tylko część Zatorza. Wymieniać dalej? Ulice w Olsztynie to TRAGEDIA
  Odpowiedz Oceń: 4 0 Zgłoś treść