Gdzie powinny stanąć stacje do ładowania pojazdów elektrycznych?

Gdzie powinny stanąć stacje do ładowania pojazdów elektrycznych?
W Olsztynie powstaną stacje do ładowania pojazdów elektrycznych
Fot. Pixabay.com

Miasto przygotowało Plan Budowy Ogólnodostępnych Stacji Ładowania. Gdzie powinny one stanąć? O tym mogą zdecydować mieszkańcy Olsztyna, którzy mogą wyrazić swoją opinię w konsultacjach społecznych do 8 kwietnia.

Przypomnijmy, w Olsztynie do końca roku ma powstać 100 stacji do ładowania samochodów elektrycznych. Obecnie jest ich tylko 6. O tym, gdzie powinny stanąć kolejne, zdecydują mieszkańcy w konsultacjach.

Miasto opracowało Plan Budowy Ogólnodostępnych Stacji Ładowania. Z dokumentem można się zapoznać TUTAJ. Zostały one tak rozmieszczone, aby były dostępne w każdej części miasta.

Urzędnicy najpierw planują uruchomić 46 stacji ładowania, wyposażonych w 94 punkty ładowania. Będą one zlokalizowane na parkingach oraz miejscach postojowych, w obszarze pasów drogowych. Możliwa jest jeszcze zmiana lokalizacji stacji, w odległości 30 m od wskazanego miejsca.

Uwagi może zgłosić każdy mieszkaniec. Można je przesłać do 8 kwietnia na adres mailowy: energia@olsztyn.eu.

Komentarze (3)

Dodaj swój komentarz

 • racjonalista 2020-03-11 09:09:23 185.100.*.*
  100 stacji? Czyli 3 razy więcej niż samochodów elektrycznych? Nie ma to jak wydawanie grubej kasy dla kilku pedziów udających ekologów. Kilkanaście stacji paliw ogarnia kilkadziesiąt aut w Olsztynie i nikt nie narzeka, że jest ich za mało. I na dodatek NIKT NIE DOTUJE TYCH STACJI! Same się utrzymują bez trwonienia naszych środków z podatków pochodzących z naszych portfeli!
  Odpowiedz Oceń: 4 2 Zgłoś treść
 • Xnx 2020-03-11 07:12:05 37.30.*.*
  Wszystkie pod ratuszem , będzie czym się chwalić
  Odpowiedz Oceń: 3 1 Zgłoś treść
 • R.O. 2020-03-10 22:30:27 83.6.*.*
  Przy moim domu powinna powstać taka stacja ładowania. Druga natomiast przy mojej firmie. Trzecia może być przy siłowni do której chodzę. Pozostałe 97 ustawcie gdzie chcecie. Dziękuję.
  Odpowiedz Oceń: 6 2 Zgłoś treść