Gdzie mieszkają najbardziej romantyczni ludzie? Warmia i Mazury w czołówce rankingu

Gdzie mieszkają najbardziej romantyczni ludzie? Warmia i Mazury w czołówce rankingu
Fot. Pixabay.com

Dziś Walentynki, czyli święto wszystkich zakochanych. Wiele osób zastanawia się, jak spędzić ten dzień, aby było romantycznie. Ale mieszkańcy Warmii i Mazur nie powinni mieć z tym problemu, bo okazuje się, że u nas żyją jedne z najbardziej romantycznych osób w Polsce.

Analitycy Picodi.com sprawdzili statystyki wyszukiwań „romantycznych” fraz w internecie i na tej podstawie stworzyli ranking najbardziej romantycznych województw w Polsce. Pod uwagę wzięto takie określenia jak „Walentynki”, „wyznanie miłości”, „romantyczna kolacja”, „kwiaty”, „niespodzianka” i inne, z którymi kojarzy się Dzień Zakochanych.

Częstotliwość wpisywania tych fraz do wyszukiwarki wzrasta w okresie przed Walentynkami w całej Polsce. Jednak, w niektórych miejscach zainteresowanie sprawieniem przyjemności drugiej osobie rośnie bardziej, a w niektórych – wyraźnie mniej

- wyjaśniają twórcy rankingu.

Po dokonaniu analiz okazało się, że w Północnej Polsce mieszkają najbardziej romantyczni ludzie. Na pierwszym miejscu uplasowało się województwo podlaskie, na drugim kujawsko-pomorskie, a na trzecim warmińsko-mazurskie.

A w których regionach kraju jest najmniejsze zainteresowanie Walentynkami? Na ostatnim miejscu znalazło się województwo dolnośląskie. Na 15. miejscu jest Warszawa oraz województwo mazowieckie, a tuż przed nimi uplanowało się województwo małopolskie.

Poniżej przedstawiamy pełną listę romantycznych województw:

 1. podlaskie

 2. kujawsko-pomorskie

 3. warmińsko-mazurskie

 4. opolskie

 5. lubuskie

 6. świętokrzyskie

 7. zachodniopomorskie

 8. wielkopolskie

 9. lubelskie

 10. łódzkie

 11. śląskie

 12. pomorskie

 13. podkarpackie

 14. małopolskie

 15. mazowieckie

 16. dolnośląskie

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

 • Młoda 2020-02-15 10:17:57 37.47.*.*
  Ranking nie pozostawia złudzeń. Tam gdzie jest pieniądz (ostatnie miejsca w rankingu) tam nie romantyzmu i głupiego rozmyślania (pierwsze miejsca w rankingu). Romantykiem się jest jak ma się pieniądze a w terenie na którym się mieszka jest bogactwo i są zabezpieczone potrzeby jej mieszkańców. W Olsztynie i w całym województwie jest biednie (niektóre miasta jak Nowe Muaso Lubawskie z którego pochodzi Grzymowicz to symbol biedy) więc jak nie ma rozrywki, sportu to pozostaje rozmyślania jak to zmienić. Ale jak mówi moja kochana babcia od romantycznego myślenia w kieszeni nie przybędzie.
  Odpowiedz Oceń: 5 0 Zgłoś treść