Data dodania: 2023-10-01 18:01

Emil Marecki

Ekstraliga nie rozpieszcza Stomilanek. Wysoka porażka w Szczecinie

Zdjęcie ilustracyjne do tekstu

Stomilanki Olsztyn w kiepskich humorach wracały z dalekiego wyjazdu do Szczecina. Olsztynianki do przerwy remisowały bezbramkowo, liczyły na punkty, ale po przerwie wszystko się posypało.

Rozgrywki Orlen Ekstraligi Kobiet nie rozpieszczają zawodniczek z Olsztyna. Dariusz Maleszewskie ze Stomilankami kilka dobrych lat bił się o awans z I ligi, a teraz zespół zajmuje ostatnie miejsce w lidze. To dopiero oczywiście początek sezonu, wszyscy kibice tego klubu liczą, że zespół w końcu zacznie wygrywać i wydostanie się ze strefy spadkowej.

W sobotę olsztynianki zagrały w Szczecinie z miejscową Pogonią. Do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis, a wszystkie gole Stomilanki straciły dopiero po przerwie. W pierwszej części meczu podopieczne trenera Maleszewskiego wyglądały przyzwoicie, dopiero w po przerwie zabrakło sił i wszystko się posypało.

W 60 minucie Martyna Brodzik otrzymał podanie na 16. metrze i płaskim uderzeniem otworzyła wynik spotkania. W 68 minucie Marianna Litwiniec najwyżej wyskoczyła do dośrodkowania z rzutu rożnego Emilii Zdunek i podwyższyła prowadzenie Pogoni. Kolejne dwa gole dla zespołu ze Szczecina strzeliła Natalia Oleszkiewicz.

Stomilanki po 6. kolejkach mają na swoim koncie zaledwie jeden punkt i zajmują ostatnie miejsce w lidze. W czwartek podopieczne Dariusza Maleszewskiego zagrają na własnym obiekcie z Medykiem Konin. Początek meczu na stadionie przy al. Piłsudskiego 69a o godzinie 16:00.

Pogoń Szczecin – Stomilanki Olsztyn 4:0 (0:0)

1:0 - Brodzik 60'
2:0 - Litwiniec 68'
3:0 - Oleszkiewicz 69'
4:0 - Oleszkiewicz 77'

Stomilanki: Milner - Libera, Skrzypińska, Silny (82' Taranowska), Kędzia, Kałużna, Sokołowska, Osajkowska, Contreras, Fran (82' Kamala), Vidal