Dziurawa droga w Słupach koło Olsztyna doczekała się remontu

Dziurawa droga w Słupach koło Olsztyna doczekała się remontu
Fot. własne

Powiatowa Służba Drogowa wybrała wykonawcę, który zajmie się naprawą nawierzchni drogi powiatowej w okolicach miejscowości Słupy koło Olsztyna. Zakres robót obejmuje przebudowę około półkilometrowego odcinka oraz wykonanie poboczy.

Teraz, kiedy autobusy komunikacji miejskiej przemieszczają się powiatówkami, obsługując miejscowości leżące w Gminie Dywity potrzeba remontu wspomnianego odcinka drogi – została dostrzeżona. Kierowcy MPK mieli już dość codziennego pokonywania ''slalomu gigantu'' - bo tak nazwano wspomniany odcinek powiatówki w okolicy Słup.

Powiatowa Służba Drogowa ogłosiła przetarg na remont tej drogi. Najkorzystniejszą ofertę przedstawiła SKANSA, która już rozpoczęła przygotowania do remontu.

Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane związane z odnową nawierzchni bitumicznej, drogi powiatowej Nr 1449N o długości około 700 metrów, konkretnie dwóch odcinków pomiędzy Słupami, a skrzyżowaniem na Barczewko i Różnowo.

Zakres robót obejmuje frezowanie nawierzchni asfaltowych z wywiezieniem destruktu na odległość 10 km (droga powiatowa Nr 1451N Różnowo-Rozgity) i rozłożenie wraz z zagęszczeniem na drodze gruntowej. W planach jest również wykonanie warstwy ścieralnej nawierzchni na grubości 5 centymetrów na całej szerokości jezdni. Skanska ma również wykonać pobocza o szerokości jednego metra na całej długości przebudowywanego odcinka.

- Droga będzie cały czas przejezdna, ale ruchem będą kierowali sygnaliści.  Do końca tego tygodnia możliwe są drobne korki i niewielkie utrudnienia z tego powodu – informują drogowcy z powiatu.

W związku z tym zdaniem powiatowych drogowców mogą się pojawić drobne korki i utrudnienia dla kierujących i autobusów komunikacji miejskiej linii 82 i 88.

- Będą to naprawdę niewielkie utrudnienia – przekonuje Damian Mielnik z referatu technicznego PSD w Olsztynie. – Nikt nie powinien stać dłużej niż 5 minut.

Naprawa nawierzchni i poboczy będzie kosztować ponad 200 tys. zł. Pieniądze na remont pochodzą z oszczędności poprzetargowych na innych inwestycjach drogowych powiatu.

 

 

 

Galeria

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz