Dzik zaatakował psa na Pieczewie?

Dzik zaatakował psa na Pieczewie?
Pies miał zostać zaatakowany przez dzika na Pieczewie
Fot. Marta / Facebook

Podczas ostatniej sesji rady miasta Piotr Zabuski, komendant miejski policji, powiedział, że od początku roku funkcjonariusze nie odnotowali żadnego przypadku agresji dzików w stosunku do ludzi. Jednakże ostatnio samiec tego gatunku miał zaatakować i ciężko poranić psa olsztynianki.

W nocy ze środy na czwartek na jednym z portali społecznościowych pojawił się post, w którym olsztynianka przestrzega znajomych przed kontaktem z dzikami. 

Do zdarzenia miało dojść w środę na Pieczewie.

Dużo ludzi wypisuje, że dziki są przyjaciółmi psów, że podchodzą i nic nie robią, niech sobie chodzą po osiedlach, przecież są tylko głodne... no cóż.

Wczoraj odyniec wyleciał zza śmietnika i zaatakował, właściciel nie miał szans na ucieczkę (nie wiadomo co by było, gdyby był sam).

Dzwoniąc do centrum interwencyjnego usłyszałam, że trzeba pilnować pieska.

Miasto chyba czeka, aż stanie się tragedia i zginie człowiek.

Pokazuje Wam te zdjęcia, aby Was przestrzec, uważajcie na siebie, dzieci i swoje zwierzaki.

Ps. dla tych najmądrzejszych, pies był na smyczy.

– możemy przeczytać wpis w mediach społecznościowych.

 

Właścicielka psa pojechała z nim do weterynarza. Zwierzę ma rany na ciele i rekonwalescencję przechodzi w domu. Dostaje leki przeciwbólowe.

AKTUALIZACJA:

Z psem na spacer wyszedł pan Krystian, który wyjaśnił więcej szczegółów.

– Wyszedłem na spacer z psem we wtorek. Gdy przechodziliśmy obok śmietnika, wyskoczył na nas dzik. Był sam. Zaatakował nas, mimo że pies nie zachowywał się agresywnie – powiedział w rozmowie z nami pan Krystian.

 

Galeria

Komentarze (178)

Dodaj swój komentarz

 • MonikaJ 2020-06-08 10:07:57 188.146.*.*
  Niestety na mój nos, to piesek musiał zaatakować dzika, mieszkam w otulinie parku krajobrazowego. I często widzę te zwierzęta, zwykle spłoszone uciekają. Dzik musiał się poczuć zagrożony. Lepiej zachować dystans i mieć pieska na smyczy, bo to dzikie zwierzęta.
  Odpowiedz Oceń: 5 7 Zgłoś treść
 • Konstancja7 2020-06-07 22:56:11 37.30.*.*
  Nasz pies, przegonił stado dzików przed nami. Byliśmy na spacerze w lesie, nasz pies spuszczony ze smyczy (zawsze w kagańcu) poleciał w las, długo nie wracał, wołaliśmy i nic. Najpierw poczuliśmy smród, co tak śmierdzi w lesie? Potem dziwny hałas, nagle z krzaków zaczęły wyskakiwać dziki, wielkie dorosłe okazy, całe stado przeleciało kilka metrów przed nami. Staliśmy tak wrośnięci w ścieżkę, bez ruchu z oczyma jak spodki, i widzimy jak sprawnie nasz pies zagania to stado, jak stado owiec na hali. Gdzie chciał tam biegły (pies sięga do kolana dorosłej osobie). Po przedstawieniu zagonił je z powrotem do lasu, wracaliśmy na miękkich nogach. Ale pies to specjalista od zaganiania, a jaja ma wielkie jak kule armatnie
  Odpowiedz Oceń: 3 8 Zgłoś treść
 • Pudelek 2020-06-07 20:47:34 188.147.*.*
  Takiego psa to mają ludzie z kompleksami niższości ..a rasa psa dodaje im poczucie wartości .., bo na codzień to ludzie słabi wewnętrznie ..bez jaj Pozdrawiam ludzi bez psów ..w mieście
  Odpowiedz Oceń: 5 16 Zgłoś treść
 • !!! 2020-06-07 19:42:18 82.139.*.*
  A służby i władze miasta oczywiście dalej bagatelizują problem, spychając między sobą odpowiedzialność za podejmowanie jakichkolwiek interwencji w tym zakresie. Nic tylko czekać aż wydarzy się tragedia z udziałem jakiegoś dziecka czy osoby starszej. Czy wtedy również służby rozłożą ręce i powiedzą, że trzeba było pilnować dziecka...??? Gdyby to był piesek któregoś radnego czy innej ważnej lokalnej szychy to momentalnie byłby podjęte działania, ale sprawy zwykłych Olsztyniaków jak widać można zamiatać pod dywan i udawać, że wszystko jest w porządku...
  Odpowiedz Oceń: 2 3 Zgłoś treść
 • Leonidas 88 2020-06-07 18:42:57 37.47.*.*
  Ale jadu sobie spuścili z zęba niektórzy tu, na kogo?! Oczywiście na najbardziej niemedialną i skrzywdzoną Rasę Psów, czyli zazwyczaj potulnego Amstaffa o wyglądzie mordercy z okładki gazety wyborczej i paska tvn, Ludzie dajcie spokój, podajecie dalej bzdury, to nie są złe Psy, najlepsze na Świecie, pozdrawiam Państwa z Pieskiem, mam nadzieję, że dojdzie do zdrowia szybko, niektórzy nigdy nie zmądrzeją, lemingi
  Odpowiedz Oceń: 9 4 Zgłoś treść
 • boni72 2020-06-07 15:23:20 83.9.*.*
  Z wypisanych komentarzy wynika , że część osób wypowiada się tylko po to, żeby wylać swoją agresję wobec nieznanych im osób - po co ? Chyba tylko po to , żeby zaistnieć w sieci. A fakt jest jeden - dzikie zwierzęta poprzez zabieranie im terenów wypuszczają się tam gdzie mogą znaleźć pożywienie. I nie ma znaczenia czy pies jest groźny czy potulny z dzikiem nie ma szans. Współczuję właścicielom pieska bo jest to ich członek rodziny, który cierpi przez postęp cywilizacyjny.
  Odpowiedz Oceń: 7 2 Zgłoś treść
 • Zorro 2020-06-07 14:43:09 80.187.*.*
  Ale dzik nie zwierzę, amstafik nie pogryzł nic
  Odpowiedz Oceń: 1 1 Zgłoś treść
 • Iza 2020-06-07 10:25:00 31.0.*.*
  Szacunek dla chleba po polsku,koło śmietnika nie do.Dokarmianie gołębi całe lato.Pełno zmarnowanego jedzenia.Szczury,odchody,dziki,i kto wie co jeszcze.Mandatów brak.
  Odpowiedz Oceń: 9 0 Zgłoś treść
 • Ludmiła 2020-06-06 23:23:54 109.241.*.*
  Czy jakikolwiek admin czuwa nad tym forum??? Przekleństwa, wyzwiska, hejt. Pomijam aspekt tej sprawy, ale może ktoś w końcu zareaguje co się tu wypisuje!!
  Odpowiedz Oceń: 9 2 Zgłoś treść
 • Eliza 2020-06-06 23:23:42 37.47.*.*
  Z wielu obserwacji wynika, że dziki przyciągają brązowe śmietniki na odpady bio, najczęściej stojące na zewnątrz.
  Odpowiedz Oceń: 5 1 Zgłoś treść
Zamknij Elbląska Uczelnia Humanistyczno Ekonomiczna