Dziewczyny z owalną piłką na… Olimpijskim

Dziewczyny z owalną piłką na… Olimpijskim
Olsztyńskie rugbistki i ich trener po zajęciach na Olimpijskim Stadionie Rugby w Olsztynie
Fot. Girls Team Olsztyn

Jednym z olsztyńskich zespołów, który najwcześniej powrócił do treningów po długiej przerwie spowodowanej pandemią, były rugbistki z Girls Team Olsztyn.

Zajęcia prowadzone przez trenera Tomasza Czyża odbywają się od kilku dni na terenie przyszłego Olimpijskiego Stadionu Rugby, który dzięki środowisku olsztyńskiego rugby powstaje przy ul. Gietkowskiej. Treningi są prowadzone z uwzględnieniem wszelkich ograniczeń wymaganych w czasie epidemii m.in. bez ćwiczeń w kontakcie i w niewielkiej liczbie zawodniczek przebywających na boisku.

- Cieszymy się, że dziewczyny rozpoczęły treningi, a w dodatku na własnym stadionie – powiedział Henryk Pach, prezes Warmińsko-Mazurskiego Okręgowego Związku Rugby. – Wprawdzie z wielu elementów gry trzeba było zrezygnować, ale było po zawodniczkach widać, że powróciły do zajęć z wielką radością i zaangażowaniem. Przypomnę, że ten zespół, drugi taki w naszym województwie po gietrzwałdzkim egzystuje niecały rok, a jego boiskowy debiut miał miejsce w ubiegłym roku w turnieju o Puchar Polski, który odbył się na Stadionie Leśnym w Gietrzwałdzie. W tym sezonie weźmie udział w mistrzostwach Polski kobiet – poinformował na koniec szef W-MOZRugby.

A skoro już o grze owalną piłką mowa, to przypominamy, że nie zabrakło olsztyńskich rugbistów podczas niezwykle sympatycznej imprezy, którą zaprezentowali w Dniu Dziecka sportowcy ze stolicy Warmii i Mazur dla pacjentów Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. Oprócz nich na placu przed szpitalem prezentowały się cheerleaderki, judocy i piłkarze ręczni. Więcej: Jak pacjenci Szpitala Dziecięcego w Olsztynie bawili się w Dniu Dziecka? Niezwykłe widowisko na parkingu [ZDJĘCIA].

eljot

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • Zatorzanka 60+ 2020-06-05 23:18:46 37.47.*.*
    Popieram, popieram....!!!!!. Czas dobudzić! Zatorze! Rugby to My!!!!!!! Czas na NAS!!!!
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 2 0