Dwa potrącenia pieszych w ciągu kilku minut w rejonie ul. Dworcowej w Olsztynie [ZDJĘCIA]

Dwa potrącenia pieszych w ciągu kilku minut w rejonie ul. Dworcowej w Olsztynie [ZDJĘCIA]
Potrącenie na rondzie przy Olsztyńskich Zakładach Graficznych
Fot. Aleksandra Szczepaniak / Olsztyn.com.pl

Dziś przed godz. 14 w rejonie ul. Dworcowej w Olsztynie doszło do dwóch potrąceń pieszych. Jedna z kobiet trafiła do szpitala. Policjanci apelują o ostrożną jazdę.

Do pierwszego zdarzenia doszło przed godz. 14 na przejściu dla pieszych na ul. Dworcowej.

- 62-letnia kobieta prawidłowo przechodziła na oznakowanym przejściu dla pieszych. 73-letni kierowca toyoty nie zatrzymał się przed przejściem i najechał na pieszą. Mężczyzna jechał lewym pasem ruchu w kierunku ul. Towarowej. Na szczęście niewielka prędkość jazdy sprawiła, że poszkodowana kobieta, po tym jak się przewróciła, sama wstała i na szczęście nie potrzebowała hospitalizacji – wyjaśnił nam Rafał Prokopczyk, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

73-latek został ukarany mandatem w wysokości 500 zł, a na jego konto wpadło aż 10 punktów karnych. Na miejscu nie ma już utrudnień w ruchu.

Z kolei kilka minut później i kilkaset metrów dalej, na ul. Towarowej w rejonie skrzyżowania z ul. Dworcową, doszło do drugiego potrącenia pieszej.

- W tym przypadku 35-letni kierowca seata nie zachował należytej ostrożności przed przejściem dla pieszych, na skutek czego potrącił 40-latkę prawidłowo przechodzącą przez oznakowane przejście dla pieszych. Na miejsce skierowano zespół ratownictwa medycznego, który karetką zabrał kobietę do szpitala – dodał oficer prasowy policji.

Funkcjonariusze zdecydowali o zatrzymaniu prawa jazdy kierowcy seata. W obu przypadkach kierujący byli trzeźwi.

- Z uwagi na trudne warunki panujące na drodze, intensywne opady, a także ograniczoną widoczność apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności, zarówno przez kierowców, jak i niestrzeżonych uczestników ruchu – podsumował Rafał Prokopczyk.

Galeria

Komentarze (9)

Dodaj swój komentarz

 • Hmm 2020-05-20 07:39:20 88.156.*.*
  Obaj powinni stracic dożywotnio prawo jazdy. Ruch jest tak mały,ze cos z tymi kierowcami jest nie tak,ze nie potrafili zatrzymac się w pore. A może zrobili to celowo? Przebadać psychiatrycznie
  Odpowiedz Oceń: 1 1 Zgłoś treść
 • michal 2020-05-19 16:48:59 178.37.*.*
  To rondo jest bardzo newralgiczny, większość pędzi!, nikt do słownie nikt nie zwolni by być na 100% pewnym ze jedzie prawidło, na rondzie się nie pędzi! wolniej jedziemy. POZA TYM KIERUNKOWSKAZ TO PODSTAWA PRZY WYJEDZANIU Z RONDA 3 RAZY!!!!!!!! JEDZE TO WIDZE.
  Odpowiedz Oceń: 3 0 Zgłoś treść
 • Rzeczoznawca RD 2020-05-19 16:05:16 89.228.*.*
  To statystycznie najstarsi kierowcy, najmłodsi i kobiety powodują wypadki. (bez urazy do kobiet ale takie są fakty) Czy w związku z tym może robić im jakieś dodatkowe testy?
  Odpowiedz Oceń: 3 7 Zgłoś treść
 • Olsztyniak 2020-05-19 16:04:19 88.156.*.*
  Dziadek juz nie powinien prowadzic a koles z seata o rejestracji NOS nie powinien wyjezdzac poza szlabany swojej wsi.
  Odpowiedz Oceń: 9 9 Zgłoś treść